Пшениця підштовхує ціни на зернові в портах України

Згідно з даними ІА «АПК-Інформ», з початку січня в портах України фіксується активне зростання цін на основні зернові культури, при цьому найбільш активне підвищення цін характерно для пшеничної групи. «Зростання цін попиту на продовольчу пшеницю і фураж на майданчику СРТ-порт в чималому ступені обумовлений аналогічною ціновою динамікою на зовнішньому ринку (базис FOB), чому сприяли як істотне подорожчання російської зернової, так і кон’юнктура світового ринку в цілому. Підтримку пшеничній групі зернових надала низка проведених напередодні тендерів Єгиптом, Туреччиною і Йорданією, закупівельні ціни на яких були вище попередніх торгів. Також фактором підтримки цін виступали активні темпи експорту та необхідність трейдерів в покритті позицій на тлі стримування продажів великотоннажних партій зерна аграріями та поступового скорочення запасів на внутрішньому ринку. Свої корективи в ціноутворення вносили ситуація з логістикою і курсом національної валюти », – прокоментувала ситуацію керівник відділу локальних ринків ІА« АПК-Інформ »Анна Танська.

За підсумками минулого тижня ціни пропозиції на продовольчу пшеницю з протеїном 12,5% і фураж українського походження продовжили підвищуватися і досягли 230 і 219 USD / т FOB, а на російську – і зовсім 234 і 223 USD / т FOB. Поряд з цим, підвищення цін зумовило зменшення конкурентоспроможності пшениці (перш за все, російського походження).

«Якщо говорити про українську пшеницю, то в грудні приріст цін попиту / пропозиції на базисі FOB склав 6-8 USD / т, а в січні – ще 10-12 USD / т, що природно не могло не відбитися на закупівельних цінах в портах. До того ж, розвитку цінової ситуації в підвищувальному тренді сприяли конкуренція між трейдерами та переробниками, а також побоювання щодо стану посівів озимих зернових культур як в Україні, так і в Причорноморському регіоні в цілому на тлі недостатньої кількості запасів продуктивної вологи в грунті і аномально теплого зимового періоду », – уточнила експерт.

Станом на 27 січня ціни попиту на пшеницю 2 класу і фураж озвучуються в межах 5850-6190 і 5650-6050 грн / т СРТ-порт, що на 500-650 грн / т вище показників на початку місяця. При цьому мінімальні або наближені до них ціни озвучують лише поодинокі представники експортно-орієнтованих компаній.

«Таке стрімке підвищення цін на пшеничну групу зернових надає підтримку цінам на суміжних ринках. З початку січня ціни попиту на кукурудзу різко зросли на 350-550 грн / т, а на ячмінь – лише на 150-200 грн / т. Більш активне зростання цін на ячмінь обмежений невисокими темпами торгово-закупівельної діяльності з огляду на стриманого попиту ключових імпортерів », – підсумувала А.Танська.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry