R-Trim і R-Contour: новий вимір точності збирання буряка

З огляду на масштаби інновацій, кінець минулого року, коли йшлося про компанії, які виробляють машини, використовувані в технології збирання цукрових буряків, безумовно належав Ropa. Давайте розглянемо дві нові системи, представлені німецьким виробником: R-Trim і R-Contour.

Разом з комбайном Tiger 6S Ropa в кінці минулого року вона представила два нових продукту для автоматичного регулювання робочої глибини підйомного пристрою: R-Trim (автоматичне регулювання висоти топпера) і R-Contour (автоматичне регулювання робочої глибини в окремих рядів підйомного пристрою RR).

Обидві системи регулюють робочу глибину у відповідності з мінливими умовами в буряках. Вони реагують на різну довжину вершин або нерівну поверхню поперек напрямку руху. Раніше відома вимірювальна система  була доповнена додатковою вимірювальною системою для запису контуру землі безпосередньо на лавах буряків.

Новий бортовий комп’ютер на агрегаті харвестера Tiger 6S зчитує всі виміряні значення за частки секунди і змінює висоту топпера або глибину копання окремих рядів з допомогою нещодавно розробленого програмного забезпечення. Комбінація і спільна робота обох систем забезпечують оператору чітке полегшення і, таким чином, дозволяють напівавтономну роботу підйомного пристрою. Зі зміною стану буряків, незважаючи на зменшення розміру зрізаних стебел, втрати під час посипання виключаються без навантаження на водія. Крім того, виключається непотрібне поглинання грунту плугами, підвищений витрата палива з-за занадто глибокого копання і поломки буряків через дрібного підйому.

Як працює система? У меню оператор машини встановлює бажану висоту валу циліндра один раз вище висоти зрізу ножа циліндра (червона стрілка на малюнку). Таким чином, визначається середня довжина листя, стебел на буряках, залишеної за валом топпера. Датчик кута на кожній секції Micro-Topper записує висоту верхівок кожного ряду буряків. У разі різноманітного або нерівномірно вирощення буряків (наприклад, засушених місць) активна R-Trim автоматично коригує висоту валу топпера залежно від найвищого буряка.

R-Contour (автоматичне регулювання робочої глибини на орала окремих рядів підйомного пристрою RR)

Використовуючи джойстик на пульті управління, оператор машини встановлює глибину підйому на свій розсуд і таким чином визначає глибину, на якій лезо повинно йти в грунт. Ультразвукові датчики поруч з кожним рядом буряків фіксують контур земної поверхні. Новий бортовий комп’ютер обробляє виміряні значення і забезпечує відповідність глибини підйому контуру землі. За словами виробника, порівняно з попередніми системами автоматичної настройки окремих рядів, це має багато переваг, зокрема, при вирощуванні ряду буряків поряд з проїжджою частиною. Коли активний R-Contour, уникають розриви буряків через дуже дрібного копання і непотрібного поглинання ґрунту при дуже глибокому підйомі. Налаштування глибини леза синхронно відображається на терміналі.