Рідкі добрива – як швидка допомога аграріям

Обсяг українського ринку РКД добрив оцінюється в 42-50 тис. тонн. КАСу купують 0,8-1,0 млн тонн на рік. З кожним роком запит аграріїв на якісні рідкі добрива тільки зростає, однак, цього року всі очікують скорочення продаж через обмеження по сировині та здорожчання сировини. Цікаво, а що думають самі виробники рідких добрив.

Ми запитали у керівника УТК “Хімальянс”, Віталія Попова про те, як рятують хіміки аграріїв і, як рятуються самі в умовах сировинної кризи, захмарних цін на добрива та на агропродукцію.

Пане Віталію, на що робить ставки Ваша компанія в 2022 році, які товарні позиції Ви вважаєте пріоритетними для Вас?

В.П.: Традиційно – це постачання КАС-28 та КАС -32.  Ми постійно розширюємо свої складські ємності для зберігання рідких добрив. Так в 2021 році ми придбали та відновили нафтобазу в м. Синельниково Дніпропетровької області.  Обсяг зберігання становить до 8000 тонн рідких добрив та 5000 тонн гранульованих добрив. Також продовжуємо власне  виробництво та постачання РКД під торговою маркою BlauPhos. Ще один напрямок – це постачання  гранульованих добрив.

Скільки плануєте поставити добрив на весні 2022 року?

В.П.: В 2022 році ми плануємо відвантажити близько 25 тис. тон гранульованих добрив, біля 20 тис. тон КАС та 10 тис. тон РКД

Ваші бази розташовані на лівобережній Україні, чому саме там і чи відправляєте Ви в інші регіони, яким транспортом і як швидко?

В.П.: Так склалось історично. Наші бази розташовані в Полтаві та Синельниково. Однак, ми постійно вдосконалюємося, розширюємось і шукаємо партнерів для роботи в інших регіонах, шукаємо складські приміщення, ємності для зберігання. Наші добрива ми відправляємо у всі регіони. Для оперативної доставки рідких добрив ми використовуємо автомобільний транспорт. Наш парк складається з 16 автомобілів-цистерн. Тому ми здатні дуже швидко закривати попит в Дніпропетровській, Полтавській, Харківській та Запорізький областях. Гранульовані добрива відвантажуємо або вагонам, безпосередньо на клієнта, або зі складів.

Чи є якісь обмеження для автотранспорту, можливо, температурні режими?

В.П.: Обмеження є тільки згідно норм перевезення, інших немає , так як всі наші цистерни  – термоси і чудово зберігають температуру. Взимку ж бажано тримати РКД при температурі не нижче мінус 10 градусів по Цельсію, а КАС-32 – не нижче мінус 2. В лютому краще працювати із КАС-28, так як він має температуру кристалізації нижче -18.

Якими партіями аграрії купують добрива? Чи різноманітний товар, чи часто однорідний?

В.П.: Купують як малі фермери від 22 тонн, так і великі господарства обсягами до 500 тонн. Даємо знижки на великі обсяги, але зараз попит досить високий.

Здебільшого закуповують різноманітні добрива.

Що порадите аграріям на весняний сезон 2022, адже ніхто не квапиться купувати добрива, які нестабільні в ціні, а агропродукція, тим часом, дорожчає?

В.П.: Період внесення добрив залежить від погодних умов, тому краще брати той продукт, який вже є в наявності. Плануючи придбання добрив з більш пізнім строком відвантаження – існує ризик несвоєчасності відвантаження навіть у перевірених постачальників.

Розмову вела Поліна Мінц

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry