Ринок сільськогосподарської б/у техніки: як не купити “кота у мішку”?

Сільське господарство завжди має потребу в гарній техніці. Незабаром ще один польовий сезон буде відкрито,  а з ним і питання по поповнення парку техніки. Проте не кожен фермер має змогу купити щось нове, коштів не вистачає. І тому погляди аграрії спрямовуються і на придбання б/у техніки.

Це справа дуже непроста і ризикована.  Частина  фермерів обирають по бренду, і дивляться на можливості, що надає ринок. Якщо купувати техніку, то постає питання, де краще це зробити: вдома або за кордоном?  Перед покупкою певного виду техніки потрібно визначитись, що вона повинна робити, чи це буде вузько спеціалізований або повинен мати широкий спектр можливостей.

Вузькоспеціалізовану техніку, зазвичай, можуть дозволити собі тільки великі агрохолдинги, дрібні потребують універсальної техніки, яка може застосовуватися в декількох напрямках. В залежності від виду техніки, чи це трактор, чи комбайн, або ґрунтообробна техніка, потрібно звертати увагу на різні особливості.

На сьогоднішній день на сільськогосподарську техніку ціна різна залежності від її стану, в середньому ціна на малу зернозбиральну техніку варіюється приблизно від 15 тис. долларів до 45тис. доларів. Більші комбайни – від 45 тис. дол. до 200 тис дол. і більше. Трактори до 150 к.с – від 35 тис. доларів , від 150 к.с – від 50 тис доларів і вище.

                          ТОП –  5 Факторів вибору б\у сільськогосподарської техніки :

                                                                          1. Ціна

                                                                          2. Продуктивність

                                                                          3. Надійність

                                                                          4.Власний досвід

                                                                          5.Виробник

Для покупки трактора потрібно звертати увагу на вигляд, мотогодини , чи має комплектність всіх механізмів . Чи немає підтікань на моторі, трансмісії , коробки, чи немає тріщин на рамі та на інших деталей. При покупці потрібно буде замінити всі мастила та рідини, які знаходяться в тракторі, перевірити чи всі механізми працюють , провірити на працездатність навіски, гідравліки , пломбу ТНВД.

Комбайн  набагато складніше обрати чим трактор. Потрібно звернути увагу на мотогодини не тільки двигуна, а й мотогодини  системи обмолоту . Більшість комбайнів, які пригнані із закордону, зношені , і потребують  заміни різних механізмів ( шнеків, бичів, цепків ітд.) , але це всі матеріали які зношуються, рано чи пізно вони потребують заміни.  Головним критерієм є цілісність рами,  чи немає на ній дефектів. Це може вплинути на систему обмолоту і втрати будуть колосальні. Також потрібно звернути  увагу на поширення модельного ряду в Україні, щоб не було проблем із запасними запчастинами в гарячу пору року. З огляду на сезонні навантаження при збиранні врожаю, важливо, щоб машина була надійною, що означає обрати бренд з гарною репутацією.

З вибором б\у сільськогосподарських знаряддь – вже діло простіше, але й тут можливі скриті неприємності. Якщо це плуг або дискова борона, першою проблемою що може стати розірвана рама. Навіть, якщо вона заварена, то це не збереже від неприємностей, бо ремонт може бути виконано невірно, і надалі агрегат працює неякісно.

Якщо ви купуєте сівалку, то звернути увагу потрібно на роботу висівних апаратів, їх з’єднання, чи всі висівні апарати не прислинюють. В більшості сучасних сівалок висівна секція знаходиться на паралелограмі, в залежності від технічного обслуговування попередніх власників він в багатьох випадках може вже знаходитись в несправності, і це буде впливати на якість висівання сівалки.  Тому перед покупкою потрібно звернути на якість паралелограмів та на інші деталі, їх цілісність.

На ринку України є багато пропозицій по продажу б/у техніки із закордону . Не  так важко найти техніку, куди складніше зробити правильний вибір і підібрати техніку, що відповідає вимогам господарства. На даний момент на ринку представлено кілька десятків виробників: від світових лідерів до місцевих. Моделі розрізняються розміром, типом, функціональністю, ціною. При покупці важливо орієнтуватися на власні потреби, щоб інвестиції окупились.

Тоді, коли вирішили, яка техніка вам більше підходить, виникає питання:  “А в кого краще купувати ?”  Доволі багато на українському ринку підприємств, що займаються пригоном техніки, але можуть бути випадки, коли техніка, яка була замовлена, не відповідає тим описам, що були заявлені на період покупки за кодоном. Більшість компаній працюють за предоплатою і сума доволі не маленька, це може насторожити покупців.

Є і певна категорія людей,  так звані шахраї, які беруть передоплату . Все ніби йде не погано, підписується договір , а потім – ні техніки, ні грошей. Тому краще купувати  б\у техніку в дилерів, це більш надійніший варіантку купівлі , хоч і  дорожчий.

Доволі  популярним  серед аграріїв стає купівля вже відновленої техніки. На ринку України представлені такі компанії, які транспортують техніку і займаються її відновленням. Вони замінюють всі деталі, що підлягають заміні, вдосконалюють та фарбують.  Така техніка вже майже як нова, купляй та працюй.  Останній варіант більш надійний, що придбана б\у техніка буде працювати, а не простоювати підчас польових робіт.

Як повідомляє експерт з продажу та пригону техніки із закордону та представник компанії  “Agrox Ukraine ” Максим Супруненко “ На сьогодні купити нову техніку може далеко не кожен фермер. Тому і звертають свою увагу на вживану техніку із закордону. За розумні кошти можна придбати техніку з мінімальним наробітком та у гарному стані.

Чи можна знайти трактор чи комбайн з таким малим наробітком? Чому такі малі наробітки порівняно з Україною? Чи скручують мотогодини? Ці, та багато інших запитань ми чуємо майже кожного дня. З власного досвіду можу сказати, що в тій же Німеччині більше 2800 фермерів від 50 га і більше. При таких об’ємах землі техніка фізично не в змозі багато напрацювати. Сам менталітет німців не позволяє їм скрутити мотогодини, а також це закріплено на законодавчому рівні. Рекомендації при виборі техніки : звертайте увагу на продавця, візуальний стан має відповідати наробітку, ціна має залежати від наробітку а не від року”.

Владислав Гайдук, ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry