Розвиток хвороб рослин у господарствах

Друга декада квітня характеризувалась значним пониженням температурного режиму. Денна температура повітря знаходилася в межах від +7+13Со тепла. Нічна фіксувалась на позначці -2+8Со із заморозками.Вони були найбільш небезпечними для плодових дерев (персик, абрикос), які перебувають у фазі цвітіння. На деревах відмічено часткове пошкодження цвіту та зав’язі, загрози для інших сільськогосподарських культур не існувало.

 

Протягом майже всього звітного періоду проходили різної інтенсивності та тривалості опади у вигляді дощів. В результаті чого, суттєво поповнилися вологозапаси орного та метрового шарів ґрунту, що в свою чергу позитивно вплинуло на ріст озимих культур, багаторічних трав, посіви ярих культур (проростання насіння). Холодна волога погода звітного періоду обумовила повільний вихід шкідників з місць зимівлі, заселення ними посівів та незначний розвиток хвороб.

 

Скрізь на 5-37% обстежених площ озимих пшениці, ячменю, жита борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, кореневими гнилями, подекуди бурою листковою іржею, ринхоспоріозом уражено 2-14, осередково до 23% рослин (септоріоз, Полтавська обл.). Оздоровлюють посіви під час виходу рослин у трубку за інтенсивності ураження плямистостями 1%, септоріозом листя 5% через обприскування відповідними фунгіцидами. Вибір препаратів здійснюється з огляду на спектр захисної дії їх та домінуючу хворобу.

 

Переважна більшість посівів озимого ріпаку після підживлення азотними добривами та розпушування міжрядь перебувають у доброму та задовільному стані. На 17-50% обстежених площ культури відмічають ураження 2-8 (Одеська, Херсонська, Хмельницька обл..), макс. 10-25% рослин (Волинська, Львівська обл.) переноспорозом, альтернаріозом, фомозом, бактеріозом коренів.

 

У Закарпатській області на сприйнятливих сортах яблуні виявлено початок ураження пагонів борошнистою росою, на персику – симптоми кучерявості листків. За утримання прохолодної вологої погоди вищезгадані хвороби набудуть масового розвитку. Плодові насадження до цвітіння (зерняткові) та після цвітіння (кісточкові) проти шкідників і хвороб обприскують сумішами дозволених інсектицидів та фунгіцидів.

Інфоіндустрія за матеріалами new.minagro.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry