Шляхом інокуляції рослин вчені навчились вирощувати культури на солоних ґрунтах

Науковці з США навчились використовували бактерії, виявлені у коренях солестійких рослин, для успішної інокуляції рослин люцерни.

«Ми беремо коріння цих солестійких рослин, подрібнюємо їх і вирощуємо бактерії в чашці Петрі в лабораторії. Завдяки цьому нам вдалось ізолювати більше 40 різних ізолятів бактерій, деякі з яких можуть переносити вміст солі на рівні океану», — зауважив професор Брент Нільсен, професор мікробіології і молекулярної біології в Університеті Бригама Янга (США).
Після цього команда застосувала ізоляти бактерій до насіння люцерни через розчин і перевірила здатність рослини рости в умовах високої концентрації солі. Досліди продемонстрували суттєвий ріст люцерни як в лабораторних умовах, так і в ході проведення тепличних експериментів.

У дослідженні було помічено два специфічних ізолятори бактерій — Halomonas і Bacillus, які стимулювали ріст рослин в присутності 1% хлориду натрію (солі), рівня, який суттєво пригнічує ріст неінокульованих рослин. На думку вчених, це відкриття є значним, оскільки ґрунти у всіх районах Китаю, Австралії, на Близькому Сході та на основних сільськогосподарських угіддях на південному-заході США стають все більш солоними.

На додаток до роботи над люцерною дослідницька група вже почала проводити лабораторні та тепличні експерименти з рисом, зеленою квасолею і салатом. Наступним кроком є проведення польових випробувань на інокульованих культурах.

 

 

Інфоіндустрія

за матеріалами news.agropages.com

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry