Ставку ПДВ для ресторанного бізнесу в Україні пропонують знизити до 7%

31 травня 2021 р. у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону 5590 про внесення змін до Податкового кодексу Україні щодо зменшення ставки податку на додану вартість для сфери ресторанного господарства та надання кейтерингових послуг.  Українська ресторанна асоціація вітає та підтримує цей законопроект, який, відповідно до Європейського вектору розвитку країни, передбачає зменшення ставки ПДВ на безакцизні товари для сфери громадського харчування та надання кейтерингових послуг з 20 до 7 відсотків.

Згідно експертних досліджень об’єм ресторанного ринку скоротився за останній рік майже на 30% і склав за 2020 рік 14,1 мільярда гривень. Пандемія коронавірусу призвела не лише до закриття закладів громадського харчування, а й до катастрофічного падіння їхньої виручки, пише ІА “Інфоіндустрія” з посиланням на прес-службу  Української ресторанної асоціації.

Це стало наслідком скорочення робочих місць, зменшення розміру оплати праці, призупинення інвестицій; переходу до більш простої стандартизованої кухні, орієнтованої на доставку; призупинення розвитку національної гастрономії та падіння її конкурентоспроможності; відтоку кваліфікованих кадрів у інші галузі та за межі країни, банкрутства.

Згідно з опитуванням, проведеним Українською Ресторанною Асоціацією серед рестораторів по всій країні, майже всі заклади харчування (понад 90%) у 2020 році отримали меншу виручку, ніж у 2019 році.  При цьому, у понад половини опитаних рестораторів таке падіння виручки було катастрофічним, що відображає рівень скорочення робочих місць, а значить, і доходів населення, зайнятого у галузі. 

Країни ЄС в Умовах пандемії широко використовують такий інструмент як зниження податкових ставок для підтримки HoReCa-індустрії та підприємств малого і середнього бізнесу в цілому. У багатьох країнах ставка ПДВ для HoReCa знижена в середньому у 2-3 рази у порівнянні зі стандартними ставками ПДВ.

«Заклади громадського харчування повсякчас використовують систему ФОП для торгівлі стравами і систему  ТОВ для торгівлі алкоголем. Це спричиняє низку труднощів для самих рестораторів – неможливість мати цивілізовані прозорі відносини з банками стосовно отримання кредитів, обмеження безготівкових розрахунків у взаємовідносинах з торговельними мережами, важкість адміністрування процесу сплати податків тощо, – коментує Сергій Трахачов, президент Української ресторанної асоціації. – На сьогодні існує величезний запит з боку самої галузі на перехід до цивілізованої і прозорої форми існування. Але цей запит обмежений значним податковим навантаженням, зокрема необхідністю сплачувати ПДВ на стандартному рівні у розмірі 20%. Близько 63% рестораторів відповіли на опитування, проведене Українською Ресторанною Асоціацією, що зниження ПДВ для галузі до 7% дозволить розвивати їх бізнес, а 19% прямо зазначили, що перейдуть на ТОВ у разі зниження ставки ПДВ до 7».

Прийняття відповідних правок до Закону сприятиме збільшенню обігових коштів у ресторанній сфері, які будуть спрямовані на утримання та розвиток даної галузі а також збереження робочих місць. У майбутньому зниження ставки ПДВ забезпечить не тільки прозоре наповнення державного бюджету, а й дозволить ефективно прогнозувати та контролювати динаміку ВВП.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry