Стійкість до гербіцидів змушує шукати альтернативний спосіб боротьби з бур’янами

X-Steam-inator має генератор відключення живлення, який подає електроенергію на індукційний нагрівач, який миттєво створює пар. Пара наноситься на поле за допомогою керамічної ізоляції, контролюючи бур’яни та потенційно осушуючи посіви.

Канадський фермер Рон Глейм удосконалив стару практику знищення проблемних рослин окропом. Поливати бур’яни окропом — давно відомий спосіб, який застосовується прихильниками органічного виробництва. Деякі для ефективності додають в суміш оцет, інші — лимонну кислоту, а треті, як Глейм, спирт. «Чотири роки тому я теж почав використовувати проти бур’янів гарячу воду, але потім протягом наступних трьох років переключився на пар, створивши машину, яка направляє струмінь палючої води зі спиртом на бур’яни. Майже півтора року тому я запатентував винахід і вважаю, що воно має відмінні перспективи », — каже Глейм. Свій агрегат X-Steam-inator представив на виставці агротехніки в Саскачевані. X-Steam-inator використовує електрику для створення пари на вимогу з баків з керамічною ізоляцією. Винахідник заявляє, що машина допоможе контролювати ріст бур’янів до посіву культур. Також передбачена настройка для «відпарювання» бур’янів між рядами. Зусилля по боротьбі з бур’янами обходяться північноамериканським фермерам в мільярди доларів на рік, і знищення стає все більш складним через зростаюче число стійких до гербіцидів бур’янів. Експерти кажуть, що Канада займає третє місце в світі за кількістю стійких бур’янів до одного або кількох гербіцидів після США і Австралії. Тому розробка фермера з’явилася вчасно.

«Бур’яни не стануть стійкими до пару!» — Каже Глейм. Презентація парової машина стає ще цікавішою на тлі суперечок про гліфосат. Проте, Глейм каже, що у нього особисто немає побоювань з приводу небезпеки гербіцидів з гліфосатом, просто він хоче допомогти аграріям заощадити гроші за рахунок скорочення застосування гербіцидів. Франсуа Тардіф, герболог  Університету Гвельфа, зазначива, що коли мова заходить про виробництво окропу або пару для руйнування рослинних тканин, великою перешкодою для комерціалізації розробок є кількість енергії, необхідне для виробництва достатньої кількості пару. Парогенеруючі машини, в тому числі призначені для точкової обробки, вже застосовувалися в історії для боротьби з бур’янами на невеликих площах з маржинальними культурами і у фруктових садах. Але Глейм зможе використовувати свою машину для комерційного виробництва зернових культур, а також для органічних полів. Він сказав, що буде працювати з інженерами, щоб підвищити ефективність агрегату при меншому використанні енергії. Глейм підкреслив, що його машина вимагає менше води для роботи, ніж гербіциди. Роб Гулд, експерт по бур’янах в Університеті Манітоби, зазначив, що інновації — будь то машини, управління культурою або щось ще — є важливою частиною у поліпшенні боротьби з бур’янами.

«Сувора реальність полягає в тому, що ми, безумовно, не можемо покладатися на гербіциди, як раніше. Деякі з цих інших технологій — якими б вони не були — безумовно, є ще одним інструментом в наборі інструментів для боротьби з бур’янами », — сказав Гулд. Ендрю Хаммермайстер, директор Канадського центру органічного сільського господарства в Університеті Далхаузі, повідомив, що він вражений появою таких технологій. «Для мене екологічні та економічні мотиви прийняття таких технологій набагато важливіше, ніж боротьба з стійкими до гербіцидів бур’янами або проблеми ринку з гліфосатом», — сказав він. Якщо все піде так, як хотілося б, перші зразки парової машини нового покоління для комерційного застосування будуть готові в 2021 році.

Вартість X-Steam-inator буде приблизно рівна обприскувачам, 100-футовий тип тягача коштуватиме від 200 000 до 275 000 доларів, а самохідний тип коштуватиме від 400 000 до 600 000 доларів.

Інфоіндустрія за матеріалами cbc.ca