Точне землеробство та вирощування зернових культур — теми, які цікавлять українських аграріїв найбільше 

Закордонні тури з відвідуванням господарств, де успішно впроваджені  технології точного землеробства, та вирощують зернові з високими показниками урожайності є найпопулярнішими в сфері ділового туризму.

Про це розказав Роман Гринишин, директор компанії Travelite, в інтерв’ю ІА «Інфоіндустрія».

«В штаті Південна Дакота є єдиний в світі Університет, який готує експертів з дипломом «Спеціаліст по точному землеробству». Зараз там будуть новий корпус, де будуть представлені напрямки агрономія, інженерія, тобто техніка, хімія та ІТ — фактично усе це буде представлено в одному корпусі», — пояснив він.

Українців, перш за все, цікавить аграрний досвід регіонів зі схожими кліматичними умовами. «Почали з Північної Дакоти, вивчали досвід Канади. Чим далі від кукурудзяного пояса, тим більше ризику. Чим більше ризиковані зони, тим більше там впроваджують точні технології», — прокоментував Гринишин.

Інтерес до вивчення досвіду вирощування культур за кордоном коливається і залежить від економічної ситуації в Україні. «Коли ціна на овочі була високою у 2010-2011, популярні були тури на овочеві ферми, потім ціна впала, інтерес зменшився. Зараз у нас знову є заявки на цю тему. Також з’являються клієнти на агроекспедиції молочними фермами — цікавить управління гноєм без механічних складових.»

Загалом інтерес до вивчення закордонного досвіду зростає. «Якщо у 2019 році було чотири поїздки в Америку, то на 2020 уже заплановано шість», — поділився директор компанії Travelite.

ІА «Інфоіндустрія»