Топ-5 жниварок для кукурудзи, які підкорили українських фермерів

Кукурудза – одна із цінних стратегічних у світі культур в сільському господарстві , яка за останні пару десятків років збільшила свої посівні площі та продуктивність.  Нині на кукурудзу припадає до 50 % виробництва зерна , тоді як 2000-х роках припадало лише 16%.

За даними інформації USDA, упродовж 9 місяців 2019 року вітчизняний експорт зерна кукурудзи вже перевершив минулорічний і склав 22,6 млн.т. У 2019 році посівні площі під кукурудзу на зерно загалом в усіх категоріях господарств зросли майже до 5 млн га. Держслужба статистики України заявляє,  що посівні площі на 2019 рік становить – 4973,9 тис. га.

Для багатьох фермерів кукурудза є найбільш привабливою культурою, завдяки виробничим і економічними показниками.

Одним з основних механізованих технологічних процесів є збирання врожаю. Як прийнято збирання культури можна починати коли вміст сухої маси не менше ніж 70%, при її меншому значення зерно починає дробитись та великі затрати на досушування зерна. Тому потрібно починати збирання культуру коли вологість не більше ніж 30 відсотків.  Так як культура має свої біологічні особливості то збирання зерна кукурудзи вимагає спеціального обладнання “жниварки” для збирання врожаю з мінімальними втратами .

Жниварки дають змогу зняти тільки качан культури і пропустити його через комбайн, що збільшує проходження тільки той маси яка потребується.  Деякі з фермерів в котрих не вистачає на придбання жниварок до комбайну збирають звичайними жатками, що пропускають майже всю стеблову масу через комбайн  і втрати зерна 20 та більш відсотків , ще збільшується витрата палива та зношення комбайну.

Тому для збирання кукурудзи потрібно купувати жниварку. На ринку представлено доволі широкий ринок продажу нових та б/у жаток як закордонного так і вітчизняного виробника.

На ринку України найбільш представлені такі компанії по виробництву жниварок  як: Geringhoff (Німеччина), Capello (італія), Optigep (Угорщина), John Greaves (Україна), ТОВ «НВП« Херсонський машинобудівний завод “» (Україна).

Кукурудзяні жниварки  Geringhoff європейський лідер у виробництві жниварок для збирання кукурудзи для різних видів комбайнів.  Представлені 6-ти, 8-ми, 12-ти рядні жорсткі і складні жниварки  для збирання кукурудзи разом з подрібненням. Подрібнювальні механізми, якими обладнані жниварки задовольняють будь-які потреби в подрібненні стебел, в залежності від врожайності як кукурудзи, так і від розміру часток, на які необхідно подрібнити матеріал. В наявності три типи подрібнювального механізму: РСА – з інтегрованим подрібненням (валець з ножами + противоріжучі   пластини), Rota Disc (два подають і переминаючі вальці + вал з дисковими ножами);  Mais Star: система з заднім розташуванням подрібнювального роторного ножа.  Жниварка може комплектуватись з міжряддям 70-75 та 50-55см.  Також жниварки мають механізм складання, за декілька хвилин з робочого положення  переходить в транспортне.  Жниварка має регульований шнек по висоті,  що дає змогу налаштувати для бережної подачи качанів без пошкодження. На жниварці знаходиться система конролю які інформують про швидкість обертів, перемикання між настроюванням збиральних пластин і функцією складання.

Цi жниварки досить зарекомендували себе серед українських фермерів своєю надійністю та простотою.

Кукурудзяні жниварки Quasar адаптованi для рiзних комбайнів з міжряддям 70-80см. Та збираючими рядками 6 до 12 рядiв.  Робоча швидкість до 12 км/год. Завод випускає як i складнi моделi так i з цільною рамою. Корпус на наконечники виготовленi з техполiмеру що зменшує налипання іншої ваги та зменшує вагу самої жниварки. Шнек великого дiаметру  забезпечує безперервну подачу матерiалу на транспортер. Наконечники регулюються , можливе їх встановлення в шести положеннях.  Вiдстань між пластинами початкоочисника регулюється гідравлічно із кабіни. Вальці мають спеціальну конструкцію з гвинтовим наконечником, що сприяє захвату стебла, на вальцях розміщено 4 ножі що регулюються з вольфрамовим наплавленням. Нижній стеблеподрібнювач інтегровано у редуктор, що знижує втрати та забезпечує неперевершене подрібнення навіть на високих швидкостях.  Жниварка може легко перейти у режим  збирання соняшнику , що дасть змогу зменшити затрати на придбання соняшникової жатки.

Жниварка OptiCorn для збирання кукурудзи виробництва –Угорщини. Основною властивістю жниварок  OptiCorn Premium є той факт, що всі вузли (каркас, шнек, русла, корпуси редукторів) виготовлені з комбінації алюмінію і нержавіючої сталі, результатом чого є низька маса обладнання. Редуктора приводний системи з корпусом з алюмінієвого сплаву замінюють ланцюгові передачу. Вся приводна система жниварки замкнута, в редукторах є масляні ванни, зі спеціальними ущільненнями для унеможливлення потрапляння забруднень в систему.  Таким чином ця приводна система під час збирального сезону не вимагає догляду.  90% січки, отриманої в процесі подрібнення мають розміри менше 6 см. Подрібнювачі по рядах вимикаються.  Ножі на вальцях русел і ножі подрібнювачів мають наплавку з твердого металу, що збільшує термін експлуатації.  Ланцюги русел мають хромове покриття, яке захищає їх від корозії і служать кілька сезонів прибирання. Велика довжина вальців сприяє більшій робочої швидкості.  На вальцях немає голчастих підшипників, а є які не потребують догляду 2 шт.  ущільнених шарикопідшипників з глибоким жолобом. Завданням центральної установки рейок , є зміна відстані щілини в залежності від товщини стебел кукурудзи.  Рейки регулюються з кабіни комбайна з натисканням кнопки пульта управління за допомогою електромотора і системи важелів. Жниварка забезпечена катком стерні який притисне гострі стебла кукурудзи стерні до землі і цим захищає шини комбайна від пошкоджень.  Бічні високі борта перешкоджають вильоту качанів в бічному напрямку. Є можливість монтувати жниварки з автоконтуром, який поставляється тільки на замовлення.  В даний час випускаємо жниварки OptiCorn Premium з міжряддям 70,0 см і 76,2 см, кількість рядів 4;  6;  8 і 12.

 

Жниварки John Greaves для збирання кукурудзи вітчизняного виробника, яка на рівні конкурує з закордонними виробниками. Підприємство підтримує підтримку фермерів що дає змогу скоротити  25 відсотків от вартості продукції. Жниварка має міцну конструкцію рами, універсальну рамку для навішування, яка підходить до всіх комбайнів.  Конструкція рами спрощує експлантацію та обслуговування жниварки.  Індивідуальні запобіжні муфти кожного контуру, що при певних неполадках збереже всі механізми. Кожен ріжучий блок оснащений протягуючи валами   і двома ножами “метеликом” для кращого подрібнення стебла. Спеціальна ножі з твердосплавним покриттям, які самозаточуються та мають довгий термін використання і якісного зрізу.   Також жниварки обладнані притискачами стебла, що збереже шини від пошкодження. Шнек більшого діаметру з високою продуктивністю забезпечує рівномірну безперебійну і дбайливу подачу маси. Редуктори виготовлені з алюмінію що зменшує вагу та витрати на ПММ.  Пластикові наконечники  і подільники знижує зносостійкість та легкість обслуговування.  Жниварки комплектуються  6-8 рядами та робочою швидкістю  до 12км/ч. За умов рівної поверхні поля можливо налаштувати висоту зрізу до 8см, що скорочує час та витрати на післязбиральну доробку.

 

 

Жниварки КМС- 6 ще одні підкорювачі них земель від Херсонського машинобудівного заводу. Жниварки КМС-6 мають наступні переваги:За допомогою спеціальних знімних проставок жатки можуть легко і швидко агрегатуватися з усіма вітчизняними та зарубіжними зернозбиральними комбайнами.  Для оперативного переобладнення посилені верхні гаки-уловлювачі, розташовані на проставці, піднімають і надійно утримують жатку за верхню круглу трубу її каркаса.  Знизу, за допомогою двох болтів, шарнірно закріплених на  балці каркаса, жатка жорстко притягається до каркасу проставки. Посилено елементи навішування жатки на комбайн, встановлені автоматичні натяжні пристрої приводів, а також нові ремені і ланцюги підвищеної тягової здатності, встановлені металовироби підвищеного класу міцності. Посилена конструкція русла з протягуючи ми вулицями і транспортерами стебел.  Передня двухшарнірна , з жорсткою фіксацією шарнірів і задня Самоустановлювальні сферична опора забезпечують можливість високу продуктивність роботи жниварки в будь-яких природно-кліматичних умовах вирощування кукурудзи.

На жниварках посилена конструкція русла з уривчастими вальцями і транспортерами стебел.  Опори (передня двухшарнирна, з жорсткою фіксацією шарнірів і задня Самоустановлювальні сферична) забезпечують можливість високопродуктивної роботи жатки.Для підвищення технічної і технологічної надійності жниварки на лівому і правому руслах посилені запобіжні муфти і стакани роздавальних коробок, в яких встановлені опорні шарикопідшипники вхідних валів. Посилено поводок сферичної опори приводу вальця. Посилено передні опори вальців, які жорстко закріплюються на боковин каркасу русла і дають можливість безступеневого  регулювання відстані на вході в уривчасті вальці. Для прибирання високоврожайних гібридів кукурудзи посилена конструкція шнека качанів.  У центральній частині шнека встановлені лопатки для транспортування качанів в похилу камеру комбайна. Для підвищення технічної і технологічної надійності жниварки для збирання кукурудзи на лівому і правому руслах посилені запобіжні   муфти і роздавальні коробки, в яких встановлені опорні шарикопідшипники вхідних валів. На жниварці встановлені нові посилені повідці сферичних опор приводу вальців. На приводному валу шнека встановлена ​​посилена запобіжна муфта. Для візуального контролю водія за шнеком жатки на вітровому щиті встановлені вікна.

Як коментує агроном  ТОВ “ МАIС” Дука Олександр  “ Недавно наше господарство  придбало нову високопродуктивну  кукурудзяну жниварку  “OROS CORNADO”, яка за рахунок редукторної передачі дозволяє  збирати кукурудзу зі швидкістю 10-12км/год.,  при врожайності 9-10т/га. Якщо комбайн високопродуктивний то ця жниварка забезпечує збирання 40 гектарів за зміну, з якісним зрізом та подрібненням рослинних решток. Порівняно з іншими жниварками  CORNADO має велику перевагу за рахунок редукторної передачі, а не ланцюгової як в більшості жниварок. Це сприяє швидкісному збиранню, більшою надійністю та тривалому моторесурсу даного агрегату”.

 

Владислав Гайдук, ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry