Україна гостро відреагувала на пропозицію обмежити імпорт м’яса птиці до ЄС

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відреагувало на пропозицію влади Угорщини обмежити імпорт м’яса птиці в країни Євросоюзу з-за меж блоку.

«У разі обмеження Європейським Союзом імпорту української птиці, українська сторона виходитиме з необхідності захисту національних інтересів та вжиття відповідних кроків, спрямованих на обмеження імпорту м’яса свійської птиці, походженням з держав-членів ЄС», — заявили в міністерстві.

Як повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на unn.com.ua, у першому кварталі 2020 року Україна зайняла четверте місце за обсягом експорту курятини до ЄС.

Як інформує meat-inform.com, за даними звіту Єврокомісії за перший квартал 2020 року, країни-члени Євросоюзу помітно скоротили обсяги імпорту м’яса птиці. У січні-березні в ЄС було ввезено 200,6 тис. тонн курятини, що на 18,8% менше, ніж у січні-березні 2019 року.

Наразі п’ятірка найбільших експортерів курятини до країн Євросоюзу виглядає так: Великобританія (63 тис. тонн за перший квартал 2020 року), Бразилія (57,8 тис. тонн), Таїланд (40,79 тис. тонн), Україна (23,46 тис. тонн), Чилі (7,97 тис. тонн). Минулого кварталу Україна займала 3 місце, утім наразі до списку постачальників додалася Великобританія, яка відокремилася від Євросоюзу і стала новим конкурентом України на європейському ринку.

У січні-березні минулого року українські виробники експортували до країн ЄС 31,53 тис. тонн м’яса птиці. Таким чином, у першому кварталі 2020 року обсяги продажів скоротились на 25,6% порівняно з тим же періодом минулого року.

Інфоіндустрія