Українська делегація веде переговори про відновлення експорту української курятини в ЄС

У рамках урядової делегації фахівці Держпродспоживслужби у Брюсселі беруть участь у зустрічах із представниками Генерального директорату з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів Європейської Комісії (DG SANTE) з метою врегулювання питання запровадження торговельних обмежень щодо України у зв’язку з реєстрацією спалаху пташиного грипу на території Вінницької області.Українська урядова делегація під головуванням заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торгового представника України Тараса Качки 28-29 січня 2020 року перебуватиме в Брюсселі. Держпродспоживслужбу в урядовій делегації представляє начальник Управління міжнародного співробітництва Держпродспоживслужби Олена Курята.

Так, з метою врегулювання питання введення Європейським Союзом експортних обмежень щодо України у зв’язку з реєстрацією грипу птиці у Вінницькій області українська делегація проведе переговори з Єврокомісаром з питань сільського господарства  DG SANTE Я.Вочеховським та Директором з питань міжнародної співпраці DG SANTE М.Хадсоном. Зазначені зустрічі сприятимуть представленню спеціалізованих аргументів української сторони для досягнення позитивного рішення Єросоюзом щодо якомога швидшого зняття зазначених обмежень та застосування принципу зонування до місць спалаху пташиного грипу.

Також зазначимо, що 27 січня 2020 року відбувся черговий раунд переговорів фахівців Держпродспоживслужби з представниками DG SANTE у форматі аудіо-конференції. Під час перемовин піднімалося питання застосування принципу зонування у контексті реєстрації спалаху пташиного грипу на території Вінницької області. Було досягнуто домовленості, що Україна представить свою модель регіоналізації та зонування щодо грипу птиці.

Крім того, всім українським торговельним партнерам, у тому числі Європейській Комісії, Держпродспоживслужба направила листи щодо проведених заходів з локалізації та ліквідації спалаху грипу птиці у Вінницькій області. Переговорний процес триває.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry