Українське насіння визнане в ЄС

Європейський парламент 07 жовтня 2020 року проголосував за визнання в ЄС еквівалентності системи сертифікації та насіння, виробленого в Україні. Про це повідомляє Насіннєва асоціація України із посиланням на результати голосування.

Рішення прийнято на пленарному засіданні Європарламенту, що проходило в Брюсселі та за дистанційної участі депутатів. За ухвалене рішення проголосував 491 євродепутат, 159 – проти, 47 – утрималися.

В Насіннєвій асоціації України зазначають, що це довгоочікуване рішення для всього українського насіннєвого сектору, яке відкриває шлях для експорту насіння зернових культур, насіння кукурудзи та сорго до ЄС.

Ухваленим рішенням Європейський парламент вносить зміни до Рішення Ради ЄС 2003/17/ЄС від 16 грудня 2002 року щодо еквівалентності польових перевірок, проведених в третіх країнах щодо виробництва насіннєвих культур, та еквівалентності виробництва насіння в третіх країнах.

Згідно з ним в ЄС буде оновлено перелік третіх країн, насіння з яких визнається еквівалентним до вимог ЄС (Додаток 1 Рішення Ради ЄС 2003/17/ЄС). Україну буде розміщено між Туреччиною та США.

У відповідному дописі переліку буде вказано український орган, а також зазначено культури на які поширюється еквівалентність, що визначені Директивою Ради 66/402/ЄЕС про реалізацію насіння злаків.

Зміни наберуть чинності на двадцятий день після офіційної публікації.

Як зазначає Сюзана Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України, це дійсно перемога України та українського насіннєвого сектору в ЄС. «Майже 10 років тому насіннєві компанії, члени Насіннєвої асоціації України, визначили еквівалентність одним із стратегічних питань для галузі, в 2015 Україною було успішно пройдено важливий етап – аудит ЄС, який підтвердив базу для наших прагнень. І ось тепер маємо позитивний результат – рішення Європарламенту, яке ставить насіння з України на одну ланку з Європою і іншими країнами».

«Цьому результату передувала велика пройдена робота, починаючи від аудиту та ретельних перевірок експертів з ЄС, і до прискіпливого розгляду файлу рішення по Україні в європейських інституціях. Насіннєва асоціація України неодноразово робила все можливе для пришвидшення розгляду цього питання.

З осені минулого року нам вдалося значно активізувати цей процес. Так, після ряду обговорень між Мінекономіки та Насіннєвою асоціацію України, ми домоглися, щоби питання експорту насіння увійшло до переліку питань, які є в офіційному діалозі Україна-ЄС і, відповідно, до європейських партнерів було донесено, що це одне із пріоритетних питань для української сторони.

Дякуємо Мінекономіки і заступнику міністра з торгових питань Тарасу Качці, а також Представництву України в ЄС за підтримку та сприяння в просування питання. Окремо вдячні Європейській насіннєвій асоціації Euroseeds, до якої ми входимо і яка впродовж всього часу допомагала представляти Насіннєву асоціацію України у нашому спілкуванні із єврочиновниками».

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry