Українські експерти розповіли про нові тренди вітчизняного агріфуду

Український агріфуд поступово рухається у бік нового світового тренду: “From field to fork” – від поля до виделки. Агрохолдинги та інвестори у агробізнес дедалі частіше замислюються над інвестиціями не у сировинні бізнеси, а у переробку або шукають прибуткові ніші у виробництві овочів та фруктів, ягід та горіхів.

Таку думку висловила міжнародна консультантка ФАО ООН Катерина Звєрєва у своєму виступі під час III Міжнародної торгової платформи «Інновації. Технології. Фінанси» з циклу «Збільшення прибутків в агробізнесі» в Києві, що відбулася 16 лютого та була організована агромедіа-агенцією Sapienza за підтримки Київського Міжнародного Контрактового Ярмарку, повідомляє ІА «Інфоіндустрія» з посиланням на Seeds.

Під час професійної дискусії щодо питань, де в агробізнесі шукати прибутків, координатор ФАО зі зв’язків з донорами та урядом в Україні Михайло Малков,  директор департаменту корпоративного бізнесу Райффайзен Банку Аваль Руслан Співак, міжнародний консультант ФАО ООН Катерина Звєрєва, заступниця голови правління Української асоціації фінтех та інноваційних компаній за напрямком  AgriFood Tech Інна Мєтєлєва, в.о. міністра аграрної політики і продовольства України (2019 р.) Ольга Трофімцева обговорювали технології, що допомагають збільшувати прибутки у агросекторі, мінімізувати фінансові ризики і знаходити перспективні ніші.

Катерина Звєрєва наголосила, що 2021 рік рішенням Генасамблеї ООН оголошено Роком овочів та фруктів.

«Це підказує агробізнесу, по-перше, де можуть бути гроші, по-друге, де є споживач, а також те, які споживчі настрої рухають цей світ вперед. Багато ягід, овочів та фруктів наразі перейшли в категорію «суперфудів» завдяки своїм корисним властивостям.

І те, що поточний рік оголошений ООН роком овочів та фруктів не є випадковістю. Це приверне увагу як споживачів, так і усіх, хто працює в аграрній екосистемі до процесу підвищення обізнаності людей про важливість фруктів і овочів в раціоні харчування», – повідомила Катерина Звєрєва.

Вона також зазначила, що фахівці, які працюють в проєктах із впровадження рішень для плодоовочевого бізнесу, що реалізує ФАО ООН в країнах Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу, багато спілкуються з фермерами, трейдерами та виробниками. І спираючись на дані аналітики, проведеної фахівцями Міжнародного інформаційно-аналітичного проєкту EastFruit, сьогодні можна побачити, зокрема, зростання площ під ягідними культурами в Україні.

Також, за словами Катерини Звєрєвої, у 2020 році світова торгівля ягодами зросла майже на 20% – люди турбуються про своє здоров’я.

«Сьогодні багато інвесторів з інших галузей економіки, зокрема будівельного та банківського секторів, приходять в агробізнес із впевненістю заробити гроші у цьому бізнесі. Здебільшого це стосується саме плодоовочевого сегменту і продукції з високою доданою вартістю.

Про це свідчить, хоча б приклад лохини: площі під цією ягодою в Україні стрімко розширюються і нові інвестори виявляють зацікавленість у закладці нових плантацій лохини в Україні. По-перше тому, що у 2020 році рівень цін на цю ягоду на внутрішньому ринку був досить високим. По-друге, ця ягода набула популярності у всьому світі і протягом 2020 року торгівля цією ягодою у всьому світі швидко зростала.

Зокрема світова торгівля лохиною в ​​2020 році за даними аналітиків EastFruit виросла не менше ніж на 16-18% і перевищила $ 4,5 млрд. А це означає, що обсяг світової торгівлі свіжою лохиною вже мінімум на $ 1,2 млрд перевищує обсяг світової торгівлі свіжою суницею садовою” – зазначила Міжнародна консультантка ФАО.

Інфоіндустрія