Україна перебуває у молочно-цукровій кризі

Таку думку висловив заступник голови ВАР Михайло Соколов сьогодні під час прес-конференції «Україна без молока та цукру – чому скорочується виробництво». За його словами, Україні загрожує поглиблення кризи в галузі цукроваріння та молочного скотарства, а одним із варіантів вирішення проблеми є зниження ставки податку на додану вартість для вітчизняних виробників з 20% до 14%.«Цукрова галузь уже декілька років не може вийти з кризи і цьогорічні погодні умови підсилили цей ефект: внаслідок засухи цукровий буряк втратив цукристість, а враховуючи скорочення посівних площ, виробництво цукру впаде до критичного рівня. Той удар, який отримає в цьому році цукрова галузь не буде чим покрити, якщо не провести зниження оподаткування», – пояснив Соколов.

Враховуючи тенденцію до скорочення посівних площ і виробництва цукру, останні декілька років  спостерігається і скорочення внутрішнього споживання та експорту:

«За результатами 2019/2020 МР експорт цукру білого склав 104 тис. т, порівняно з 2019 роком – 236 тис т, а споживання цукру на одного українця в рік за двадцять років скоротилося майже на чверть – до 28,5 кг в 2019 році з 36,8 кг у 2000 році», – пояснює аналітик НАЦУ «Укрцукор» Назар Михайловин.

З огляду на всі ці фактори, на його думку, наслідком зменшення ставки ПДВ стане зниження ціни на цукор, що зумовить збільшення споживання солодкого піску на внутрішньому ринку до рівня минулих років.  

Нагадаємо, Всеукраїнська Аграрна Рада запропонувала відповідні правки до законопроєкту №3656, які передбачають знизити ставку ПДВ з 20% до 14% на:  молоко та молочні продуктами, зокрема вершкове масло, сир всіх видів та кисломолочний сир; м’ясо ВРХ та свиней; ковбаси та субпродукти з відповідного м’яса; буряковий цукор. Поправки були подані народними депутатами Олександром Ковальчуком та Олексієм Устенком. Наразі законопроєкт чекає розгляду у ВРУ в першому читанні.

Відтак, ВАР, «Укрцукор» та АВМ закликають народних депутатів підтримати законопроєкт та відповідні поправки, зробивши продукти доступнішими для українців.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry