«UKRAVIT» на порозі впровадження «зеленої хімії»

«Інститут здоровя рослин», що входить до групи компаній «UKRAVIT», бере участь в Українському ґрунтовому партнерстві (УГП), мета якого збереження родючості українських ґрунтів. Ініціатором платформи є ФАО та наукові установи країни. 

«UKRAVIT»  готовий ділитися досвідом, накопиченим за 1,5 роки робити «Інституту здоров’я рослин» з ФАО та іншими учасниками Українського ґрунтового партнерства (УГП). Інститутом здоров’я рослин проведено більше 2 тис досліджень ґрунтових зразків, що охоплюють близько 25 тис га. 

«Кожна рослина починається з ґрунту. «Інститут здоров’я рослин» повністю оснащений новітнім обладнанням для того, щоб можна було контролювати весь ланцюг виробництва від ґрунту до готової продукції”, – зазначила Ольга Дигун, керівник Департаменту маркетингу «UKRAVIT», під час презентації Українського ґрунтового партнерства (УГП) в Києві 28 листопада.

Ґрунти досліджуються як на стандартні показники, як то рН, сірка, N, P, K, так і на вміст мікро- і мезоелементів. «Дуже важливим є аналіз ґрунту на залишкову кількість пестицидів, тому ми розуміємо, що сівообіг зараз не витримується в більшості випадків, тому накопичується велика кількість як залишків пестицидів, так і важких металів. В Інституті є можливість проводити аналіз по цим напрямкам, практика досить велика”, – доповнила вона. 

Враховуючи технології точного землеробства, науковці можуть розробити картограми: рН, хвороб, інших показників. «Наша база вже досить велика і вона поповнюється щомісяця», – зазначила Ольга Дигун.  Дослідження Інституту дуже різнобічні, вони всі пов’язані і мають кожне своє значення у вирощуванні сільськогосподарських культур, відповідно, впливають на якість та безпечність вирощеної продукції і на здоров’я людини. «Ми зі свого боку, і як виробник ЗЗР, і як наукова установа гарантуємо безпечність продукції і стверджуємо, що «Інститут здоров’я рослин» вже на першому кроці впровадження «зеленої хімії» – тобто абсолютно екологічних препаратів», – додала вона.

Крім власне протоколу досліджень ґрунтів за вмістом поживних речовин та елементів, науковцями надаються також рекомендації на заплановану урожайність певної культури. Важливо, що кожен кейс аналізується комплексно. «Ці дані накопичуються, і це буде не просто історія успіху. Аналізуються усі етапи: яка проблематика стояла перед агровиробником, які кроки були зроблені для цього, і що компанія отримала на виході – економію на добривах, вищі врожаї. Тобто, науковці Інституту наочно показують, як можна керувати ґрунтами – важливим активом господарствам»,  – підкреслила Ольга Дигун. 

Для всіх агровиробників «UKRAVIT»  пропонує програму лояльності. “Консультативні послуги надаються на безплатній основі. Тому що розуміємо гостру потребу українських аграріїв у актуальних знаннях». 

Хоча за останні півроку кількість звернень до Інституту зростала саме по напрямкам оцінки родючості ґрунту, зараз в період невизначеності ситуації із землею, кількість заявок зменшилася. «Весь ринок затамував подих перед майбутніми змінами. Цієї осені ми очікували надходження більшої кількості зразків, – прокоментувала Ольга Дигун. – Коли почнуться певні дії, буде прийнятий закон, агровиробники знову будуть активно звертатися за дослідженнями».  

Також представниця «UKRAVIT»  подякувала ФАО за надану можливість брати участь в різних проектах. «Ми готові ділитися досвідом», – запевнила вона. 

Зацікавлюючи бізнес до співпраці, ФАО планує зробити єдину систему, яка б давала кожному споживачу доступ до відповідної інформації. «Коли ми формували ідею партнерства, то запитували, чи готовий бізнес співпрацювати на рівні обміну даних, інформації, то від «UKRAVIT»  ми отримали чітке підтвердження і готовність ділитися досвідом”, – наголосила Оксана Рябченко, координаторка проекту ГЕФ/ФАО з інтегрованого управління природними ресурсами.

«Виробників ми розглядаємо як надійних партнерів. Саме вони розуміють нагальні потреби сільгоспвиробників», – підсумувала вона.

ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry