Укрзалізниця поновлює аукціони на зерновози, УКАБ вважає – не на часі

Український клуб аграрного бізнесу виступає проти повернення до практики аукціонів з боку Укрзалізниці на зерновози в умовах воєнного стану, вважає такий підхід наразі недоречним та закликає учасників ринку бойкотувати участь в цих аукціонах.

Укрзалізниця анонсувала відновлення проведення аукціонів на зерновози.  Перші аукціони проведуть 20 червня з періодом навантаження вже з 1 липня 2022 року.

«Замість визначеної ставки користування вагонами-зерновозами планується розігрувати обмежений ресурс серед учасників ринку. Мета такого кроку одна – суттєво підняти ставки на перевезення. При  цьому на інші типи вагонів – аукціони не планується проводити.

Подібний підхід восени 2021 року призвів до створення штучного дефіциту вагонів та зростання ставки користування вагоном з 1000 грн/добу до 6000 грн/добу.

Після проходження піку потреби вагонів на початку 2022 року Укрзалізниця повернулася до  фіксованої ставки – на рівні близько 2100 грн/вагон-зерновоз за добу.  Укрзалізниця володіє найбільшим парком вагонів і фактично є індикатором ціноутворення для інших власників вагонів. Очевидно, що недоотримання своїх доходів Укрзалізниця збирається частково компенсувати за рахунок аграріїв», – вважають в УКАБ

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry