Укрзалізниця реалізовуватиме зерновози лише через ProZorro

Про це під час традиційної наради із представниками зернового ринку 6 січня заявив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

Укрзалізниця 5 січня провела аукціони з розподілу зерновозів. На перші торги у 2022 році УЗ виставила 1880 вагонів (156 лотів) з терміном подачі вагонів 9—14 січня. Із них вдалося реалізувати 975 зерновозів (51,9%). Середньозважена ставка становила 2113 грн.

За словами Валерія Ткачова, у січні товариство запропонує аукціони на період 4 місяці або з іншим горизонтом подачі вагонів. «Переможці аукціонів беруть на себе зобов’язання відвантажувати по 1—3 маршрутні поїзди щомісяця впродовж 4 місяців», — наголосив Валерій Ткачов.

Окрім того, у відповідь на запитання, яким чином УЗ планує реалізовувати нерозпродані на аукціонах відправки у зерновозах, посадовець зауважив, що товариство має намір надавати право на користування ними лише через електронні торги. «Як і раніше, стоїть завдання 100% зерновозів реалізовувати через ProZorro», — заявив представник УЗ. Він також додав, що розглядається можливість запропонувати окремі лоти щодо такого рухомого складу для перевезення вантажів для жироолійної галузі.