В поточному сезоні (вересень-березень) вже експортовано близько 3.1 млн т олії

Українська зернова асоціація підтримує підписання Меморандуму між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з одного боку та учасниками ринку з іншого про граничний обсяг експорту соняшникової олії з України на період до завершення поточного 2020/21 МР. Граничний обсяг встановлено Додатком до Меморандуму на рівні 5,38 млн тонн. В поточному сезоні (вересень-березень) вже експортовано близько 3.1 млн т олії.

Про це пише ІА «Інфоіндустрія» з посиланням на прес-службу УЗА.

УЗА переконана, що підписання Меморандуму та встановлення граничного обсягу експорту є не найкращим інструментом регулювання ринку, але це набагато краще аніж введення прямих обмежень на експорт у вигляді ліцензування чи квотування.

Десятирічний досвіт підписання такого Меморандуму на зерновому ринку свідчить про ефективність цього інструменту, який учасникам ринку дозволяє спокійно працювати і знати, що в їхню роботу ніхто не буде втручатися. З іншого боку цей інструмент дозволяє міжнародним партнерам сформувати свої очікування та прогнози щодо експорту продукції з України, а нам зберегти репутацію надійного торгівельного партнера на світовому ринку. Меморандум не є законом, постановою уряду, жорстким адміністративним рішенням чи контрактом з обов’язковими вимогами – це фактично «джентльменська» домовленість між урядом та учасниками ринку базована на довірі, яка працює і демонструє свою ефективність на зерновому ринку. Переконані, що цей інструмент дозволить ефективно функціонувати і ринку соняшникової олії.

Нагадаємо, що цього року виповнилося 10 років Робочій групі з ринку зерна, яка відіграла значну роль в становленні та розвитку зернового ринку України та експорту зерна. Основне завдання цієї групи – це діалог між бізнесом та урядом (в особі профільного Міністерства) щодо розвитку зернового сектору, прогнозів врожаю та визначення обсягів експорту за допомогою Меморандуму.

Завдяки Робочій групі та Меморандуму вдалося налагодити ефективний діалог між бізнесом та урядом, який демонструє світу прозорість, прогнозованість експорту та надійність України як постачальника зерна. Адже Україна експортує своє зерно в понад 100 країн світу і укладання такого Меморандуму забезпечує їй репутацію як надійного та прогнозованого партнера.

 

Інфоіндустрія