В Україні переробляється лише 250 тис т картоплі

Уперше за роки незалежності Україна імпортувала майже 500 тис. т картоплі, що становить  дев`яту частину від загальної внутрішньої потреби України в картоплі. Про це на слуханнях в аграрному парламентському комітеті повідомив віце-президент Української асоціації виробників картоплі (УАВК) Сергій Рибалко, передає Agronews.Він зауважив, що  в грошовому еквіваленті 500 тис. т становить 3 млрд грн, що не набагато більше, ніж чинний уряд виділяє на держдпомогу вітчизняному агросектору. «Крім цього, в Україну завозяться різні продукти переробки картоплі (чіпси, картопля фрі, картопляні пластівці) ще приблизно на 1 млрд грн», – додав Сергій Рибалко.

Політик нагадав що Україна є четвертою в світі країною з виробництва картоплі, але має катастрофічно низький відсоток переробки. «Для прикладу, ми вирощуємо 22 млн т, а переробляємо лише близько 250 тис. т. Для порівняння, Бельгія вирощує 6 млн т і переробляє 5,5 млн т. Професійне картоплярство займає ганебні 5% із загальної кількості виробництва», – поінформував парламентарів віце-президент УАВК.

Сергій Рибалко переконаний, що основною запорукою успішного ведення картоплярства і овочівництва є наявність зрошення та сховищ. Саме по цим двом напрямках він закликав чинний уряд підтримувати овочівників і картоплярів, чий бізнес за останні 5 років остаточно збанкрутував.

У ході комітетських слухань було прийнято рішення «максимально компенсувати вартість зрошувальної техніки вітчизняного виробництва і пообіцяв, що все обладнання для зрошення цього року буде компенсовано на 25%. По сховищам. За підтримки Миколи Сольського прийнято рішення відпрацювати програму компенсації і прийняти її з терміном виконання 2021-2024 роки», – написав Сергій Рибалко у своєму профілі на Facebook і висловив сподівання, що ці кроки стануть вагомими для відродження овочівницької галузі.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry