В Україні заклали дослідний полігон з визначення кращих гібридів спаржі

Дослід проводиться на базі ФОП «Лялюк О. С.», голова якого Ольга Лялюк навчається в аспірантурі Інституту овочівництва і баштанництва НААН України. Мета досліду — визначити кращі гібриди зеленої спаржі в умовах Лісостепу України серед 23 зразків від світових виробників насіння. «Насамперед разом із моїм науковим керівником Тетяною Володимирівною ...

Дослід проводиться на базі ФОП «Лялюк О. С.», голова якого Ольга Лялюк навчається в аспірантурі Інституту овочівництва і баштанництва НААН України.

Мета досліду — визначити кращі гібриди зеленої спаржі в умовах Лісостепу України серед 23 зразків від світових виробників насіння.

«Насамперед разом із моїм науковим керівником Тетяною Володимирівною Івченко ми визначалися із найбільш актуальними для вирішення питаннями, з якими стикаються фермери під час вирощування спаржі. Далі налагодили контакти із селекційними компаніями, які виступають оригінаторами гібридів. Компанії, до яких ми звернулися з метою проведення порівняльного аналізу та визначення кращих гібридів спаржі, із задоволенням надали насіннєвий матеріал цієї культури. Так ми отримали насіння світових гігантів, виробників гібридів спаржі з Нової Зеландії, Канади, США та двох компаній із Нідерландів», — прокоментувала Ольга Лялюк.
Розсаду як для наукового полігону, так і для розширення власної промислової плантації господарство вирощувало самостійно в касетах.

Нагадаємо, що за кліматичними умовами територія України придатна для вирощування цієї овочевої культури. На Півдні, у Херсонській області, почали промислово вирощувати спаржу приблизно 10 років тому.

На думку експертів, Україна в найближчі 10 років може стати експортером номер один по спаржі, зокрема до країн ЄС, оскільки ручна праця у нас є відносно дешевою.

Інфоіндустрія

за матеріалами agrotimes.ua