Відновлюється вимога оформлення оренди землі

В Україні відновили оформлення оренди землі та проведення земельних торгів.

Депутати Верховної Ради ухвалили закон який передбачає повернення до системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення. З початку повномасштабної агресії Росії проти України було призупинено ряд процесів з реєстрації земельних ділянок.

У другому читанні законопроєкт підтримали 246 народних депутатів, сповіщає УкрАгроКонсалт.

Прийнятий закон встановлює вимогу щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про якісні характеристики угідь, заходи щодо охорони земель і ґрунтів, обмеження у використанні земель. Також відновлюється проведення земельних торгів з передачі у користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності.

Встановлено, що громадяни та юридичні особи, які одержали право постійного користування землею державної та комунальної власності до 2002 року, але відповідно до Земельного кодексу не можуть бути суб’єктами такого права, можуть викупити таку землю із розстроченням платежу.

Крім цього, документ закріплює право розміщувати об’єкти виробництва біометану, які є складовими комплексів з виробництва, переробки та зберігання сільгосппродукції, на земельних ділянках сільськогосподарського призначення.

Закон також відновлює дію норми Земельного кодексу, яка звільняє індустріальні (промислові) парки від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry