17.10.2019
Про те, як відреагував ринок КАС на введення антидемпінгових заходів при імпорті товару в ЄС з Росії, США, Тринідаду і Тобаго та що чекати в майбутньому, розповідає Костянтин Кінжалов, спеціально для Agro.FM.
Європейський Союз ввів антидемпінгові мита на КАС при імпорті з Росії, США, Тринідаду і Тобаго терміном на 5 років, починаючи з 10 жовтня 2019 року.
В результаті розслідування було прийнято рішення про введення таких ставок мита:
– «НАК« Азот» і «Невинномиський Азот» – 27,77 євро / т;
– «Акрон» та інші російські виробники – 42,47 євро / т;
– Methanol Holdings (Trinidad) Limited та інші виробники з Тринідаду і Тобаго – 22,24 євро / т;
– CF Industries Holdings та інші виробники з США – 29,48 євро / т.
Таким чином, в більш вигідному положенні опиняються компанії з Тринідаду і заводи «Єврохіму». Компанії з США і «Акрон» будуть більш націлені на інші напрямки. Крім ЄС і США найбільшими імпортерами за підсумками 2018 року стали Аргентина, Австралія, Канада, Україна, Мексика. Якщо раніше котирування на Балтиці були однаковими для всіх постачальників в усіх напрямках, то зараз білоруським, польським і литовським виробникам зазначені країни стають малоцікавими, а європейський ринок стає суперпреміальним і саме туди ці виробники спрямують торгові потоки.
Ціни змінилися на Чорному морі, в США і у Франції, проте ринок ще не встиг відреагувати на введення заходів якимись значними змінами і поки що зарано говорити про початок будь-яких тенденцій.
«Гродноазот» 8 жовтня проводив тендер на продаж 20 тис. тонн КАС, проте угоду не було заключено і ціни на Балтиці залишилися в межах 143-148 дол. США / т, FOB Балтика. На Чорному морі котирування піднялися до 140-145 дол. США, FOB.
Введення мит поки що не сильно позначилося на цінах в Європі. Потреби в товарі наразі не відчувається і при необхідності поки що можна обійтися продуктом місцевого, північноафриканського або білоруського виробництва. Внаслідок слабкого попиту ціни в Руані знизилися до 168-172 євро / т, FCA.
У США ціни дещо піднялися до 171-174 дол. США / т, FOB Новий Орлеан, що пояснюється невеликими вільними обсягами в країні. CF Industries не поспішали виходити на ринок, а імпорт останнім часом був слабким через невизначеність з європейськими антидемпінговими заходами.
Поки особливої потреби в США і Європі не відчувається, введення мита значно не впливатиме на ринок. Постачальники, що знаходяться під дією антидемпінгових заходів, будуть орієнтуватися на США та інших неєвропейських споживачів, спричиняючи таким чином тиск на ціни в цих регіонах. Водночас, європейським споживачам буде важко покрити попит продуктом місцевого виробництва і внаслідок незбалансованості попиту і пропозиції ціни можуть піти вгору.
Костянтин Кінжалов, Інфоіндустрія, спеціально для agro.fm
Читайте нас у Telegram