За останні 5 років в економіку України вкладено 4 млрд євро «зелених» інвестицій

Проекти у сфері сталої енергетики України стають все більш привабливими для інвестицій. 4 млрд євро були вкладені в «зелену» галузь економіки за останні 5 років. Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України планує створити з інвесторами “зеленої” енергетики окрему робочу групу для захисту інвестиційного клімату на українському ринку. Про це повідомляє ІА «Інфоіндустрія» з посиланням на прес-службу SEF 2019 KYIV.

Декарбонізація світової економіки неможлива без глобального розвитку відновлюваної енергетики, тому все що можуть зробити супротивники зеленої генерації — це лише сповільнити розвиток галузі. Зупинити цей процес вже неможливо, адже “точку неповернення” було пройдено 5 років тому, коли в Європі та США вперше “зелена” електроенергія стала дешевшою ніж з традиційних джерел. Про це впевнено заявив директор IB Centre Europe Віталій Давій, коментуючи результати однієї з головних галузевих подій року – 11-го Форуму та Виставки Сталої Енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2019 KYIV, який відбувся у Києві.

“Сьогодні в Україні активно обговорюється питання необхідності сповільнення розвитку відновлюваної енергетики. Але весь супротив, який чиниться сьогодні – це останні спроби протидіяти прогресу та зберегти напрацьовані десятками років фінансові моделі. Ці люди нічого не хочуть змінювати, вони просто хочуть заробляти без будь-яких емоцій щодо екологічних наслідків, їх просто це не хвилює. Проте світ вже змінився і активний розвиток новітньої енергетики – це процес, який можна сповільнити, але вже не зупинити”, – зазначив Віталій Давій.

У той же час на думку експерта, український ринок сьогодні залишається одним із найпривабливіших у Європі, і тому важливо сформувати чіткі гарантовані правила гри, зокрема при переході від системи “зелених” тарифів до аукціонної моделі.

Крім теми можливих турбулентних змін галузевого законодавства у центрі уваги учасників SEF 2019 KYIV відбулось обговорення декарбонізації та застосування блокчейн-технологій, як сладової частини новітніх енергетичних моделей.

Зокрема, як стало відомо під час Форуму SEF 2019 KYIV, Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України планує створити з інвесторами “зеленої” енергетики окрему робочу групу для захисту інвестиційного клімату на українському ринку.

“Інвестори вкладають гроші, платять податки, тому ми маємо спільно знайти вихід із ситуації яка склалась на ринку (ініціатива введення квот для об’єктів відновлюваної енергетики і зміни тарифів — прим.). Енергетична трилема – це одночасне досягнення безпеки ресурсу, його економічності, а також екологічності. Всі ці речі повинні бути збалансовані, а для цього потрібне фінансове забезпечення. І це один з тих викликів, над яким ми активно працюємо у Міністерстві», – зазначиав під час свого виступу на SEF 2019 KYIV заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Рябчин.

Голова Держенергоефективності України Сергій Савчук зазначив під час виступу, що 4 млрд євро «зелених» інвестицій, які були вкладені в Україну за останні 5 років, свідчать про те наскільки привабливими та перспективними є проекти у сфері сталої енергетики України. За його словами, інвестиції у проекти відновлюваної енергетики – це також значний поштовх для активізації економічних процесів, і цей тренд має зміцнюватись і надалі.

“Важливим знаком того, що державна політика розвитку відновлюваних джерел енергії та енергоефективності буде розвиватися і надалі є те, що орган, який імплементує державну стратегію в цій галузі, увійшов у систему координат об’єднаного міністерства (Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища — прим.), яке тепер відповідає і за енергетику, і за навколишнє середовище”, – додав Сергій Савчук.

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry