Зеленський пообіцяв аграріям “соєві” поблажки

Верховна рада скасує правки до Податкового кодексу 2017 р які заборонили повернення ПДВ при експорті сої та ріпаку, до початку 2020 р. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час свого візиту в село Красна Слобідка (Київщина), повідомляється на сторінці Офісу Президента в Facebook. «Тобто потрібно скасовувати ці правки? Я думаю що це можливо. Ми спробуємо зробити це до Нового року», – пообіцяв Президент. За словами аграрія, який був присутній на зустрічі, раніше ціна сої була 11-12 тис. грн\т, сьогодні – 8 тис. З ПДВ, виробник втрачає приблизно 2 тис. грн на т.«Це великі гроші для сільгоспвиробників. Наприклад, на нашому господарстві збирається 1,5 тис. т сої – це 3 млн грн. А 3 млн грн – це новий трактор, новий дохід», – сказав він. Він також підкреслив, що великі трейдери експортують сою і отримують відшкодування, а малий і середній бізнес не мають на це можливості. Згідно з повідомленням, фактично через соєві правки виробники зазначених культур втратили мільярди грн.

На питання Президента, чи робиться щось для усунення цієї проблеми, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький повідомив, що у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект №2446 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур». Документ передбачає підтримку вітчизняної сільськогосподарської продукції, в тому числі щодо виробників сої і ріпаку.

«Ми ж з вами вже зустрічалися кілька разів, ви нам малювали схему, як підтримувати вітчизняного фермера, а про ці правки нічого не говорили. Зверніться до Арахамія (глава фракції партії «Слуга Народу» Давид Арахамія- прим. Ред.), Зберіть ключових керівників фракцій, щоб проаналізувати всі «продуктові правки» і скасувати ці «соєві правки», – сказав Володимир Зеленський у відповідь.

Президент також пообіцяв, що спробує зробити це до початку 2020 р. Нагадаємо, що раніше з ініціативою скасувати правки виступив голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, народний депутат ( «Слуга народу») Микола Сольський.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry