Зрошення має стратегічне значення для Одеської області

Науковці Інституту водних проблем і меліорації НААН взяли участь у круглому столі щодо створення системи меліорації на території Одеської області.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко разом із керівником Одеської ОДА Максимом Куцим провели круглий стіл з експертами у сфері АПК щодо створення системи меліорації на території Одеської області.

Одеська область є зоною ризикованого землеробства. З 2 мільйонів гектарів сільськогосподарських угідь до поливних відноситься лише 11%, а полив фактично здійснюється на площі близько 40 тисяч гектарів. Інші землі – неполивні, тому вирощувані на них культури можуть постраждати через відсутність продуктивних опадів.

«Зрошення має стратегічне значення для Одеської області. Однак, тенденції останніх років мають негативний характер щодо розвитку меліорації у регіоні. Посуха продемонструвала, що відновлення та модернізація систем зрошення є питанням державного значення», — підкреслив Максим Куций.

Керівник Одеської ОДА та Міністр розвитку економіки заслухали всі пропозиції експертів. Вони запевнили, що кожну ідею буде детально досліджено та вивчено для втілення в життя.

Головним запрошеним науковим експертом на заході був директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Ромащенко. Він зробив доповідь про вплив змін клімату на стан забезпечення водними ресурсами та умови ведення сільського господарства. У своєму виступі Михайло Іванович акцентував увагу на динаміці зростання середньорічної температури повітря, швидкості зростання річного дефіциту кліматичного водного балансу, залученні водних ресурсів р. Дунай для розвитку зрошення у Одеській області, реконструкції Дунай-Дністровської зрошувальної системи.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry