Україна вшанувала селекціонера з великої літери Василя Ремесла

10 лютого до Миронівського інституту пшениці імені В. Ремесла з’їхались численні поважні гості на урочисте зібрання з нагоди 110-ї річниці від дня народження академіка Василя Миколайовича Ремесла – Селекціонера з великої літери, засновника і першого директора Миронівського інституту пшениці, який носить сьогодні його ім’я. Навіть важко оцінити заслуги перед державою та людством великого вченого, якого за життя назвали Хлібодаром, і цей ореол не згасає й донині – за тридцять років після його смерті. Через усе життя він проніс мудрі слова свого діда: «Наше ремесло – сіяти хліб!». Тому не дивно, що покликанням Василя Миколайовича Ремесла стало удосконалення головної хлібної культури – пшениці. Його сорти нагодували хлібом не тільки нашу країну, а й Європу і прославили Миронівку на весь світ. Про свою долю він з гордістю говорив: «Я своє життя хлібові присвятив». Пророчими були його слова: «Про те, чи житиме людина після смерті, скажуть її дії, конкретні справи і досягнення, одним словом, пам’ять про неї». Ми завжди будемо пам’ятати академіка Василя Миколайовича Ремесла – Людину з великої літери, Вченого і Селекціонера світового масштабу, сорти пшениці якого нагодували хлібом людство. Напередодні група миронівських науковців на чолі з директором інституту Олександром Демидовим відвідали могилу академіка Ремесла на Байковому цвинтарі та ушанували його пам’ять покладанням квітів.

А 10 лютого миронівські науковці вшанували пам’ять двічі Героя Соціалістичної Праці Василя Миколайовича Ремесла покладанням квітів до пам’ятника на батьківщині Героя в місті Пирятин. Перед початком урочистої частини квіти до пам’ятника Василю Миколайовичу, встановленого в інституті, поклали молоді селекціонери-«пшеничники» Олександр Гуменюк та Богдана Близнюк, яка є послідовницею селекційного методу академіка Ремесла. Урочистості розпочались переглядом документальних стрічок «Академик Василий Николаевич Ремесло» та «Сохрани цветок». Відкриваючи зібрання, директор інституту Олександр Демидов сказав добрі слова про засновника Миронівського інституту академіка Василя Миколайовича Ремесла, завдячуючи якому установа набула всесвітньої слави, та коротко висвітлив підсумки діяльності за два роки свого директорства і плани розвитку інституту на перспективу.

Віце-президент НААН Анатолій Заришняк доповів про внесок Василя Миколайовича у селекцію озимої пшениці. директор департаменту АПР Київської ОДА Сергій Шупик. Перед учасниками зібрання виступили директор Українського інституту експертизи сортів рослин Сергій Мельник, голова Миронівської районної ради Валентина Усик, директор Маслівського аграрного технікуму Наталія Пахович, професор Станіслав Васильківський, завідувач кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського агробіологічного факультету НУБіП України Віталій Жемойда, радник дирекції ННЦ «Інститут землеробства» академік НААН Віктор Сайко, ветерани інституту Василь Колючий, Лідія Коломієць та Григорій Борсук, голова сільської ради Світлана Рябчук. Закінчилась урочиста подія святковим концертом. Миронівських науковців та гостей свята привітали школярі. Вірші поета Бориса Олійника «Сівач», присвячені академіку Ремеслу, прочитала жителька села Тетяна Руденко. Яскравим виступом порадував присутніх народний фольклорний колектив «Золота нива». А завершився концерт улюбленою піснею Василя Миколайовича «Ой у полі дві тополі…».

нфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry