15.12.2016
Одним з найбільших споживачів енергії у народному господарстві України є сільськогосподарське виробництво. Так, агропромисловий комплекс України споживає 35 млн т умовного палива за рік, половина якого – у вигляді дефіцитного рідкого палива. Тому у найближчі роки необхідно поліпшити енергетичну базу сільськогосподарського виробництва, однак поки що ці завдання вирішуються без належного економічного обґрунтування.
Досвід передових зарубіжних країн в питаннях економії енергії важко запозичити, тому що енергетика і сільське господарство у нас розвивалися за іншими економічними схемами, внаслідок чого технологічний рівень сільськогосподарського виробництва значно нижчий від світового.
Основні аспекти енергозабезпечення та енергоефективності у галузі сільського господарства розглядалися на конференції «Енергоефективність для фермерського бізнесу», що була організована ІА «Інфоіндустрія» в рамках Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Більше 100 фермерів південного регіону зібралися на цьому заході 9 грудня в м. Енергодар Запорізької області.
В рамках конференції обговорилися актуальна проблеми опалення теплиць, енергоаудиту, а також отримання енергії з біомаси та біогазу. Надзвичайно цікавою та актуальною для слухачів виявилась доповідь Олександра Журавля, в якій він поділився досвідом експлуатації сушарки на відновлюваних джерелах. Як скоротити витрати в агровиробництві, використовуючи побічну продукцію рослинництва розповів науковий співробітник по агрономії компанії «Агросфера LTD» – Олександр Гончаров. Андрій Сабо (Environmental Best Practices Specialist (EBP)) підняв актуальне питання встановлення вітроенергетичної установки. «У зв’язку з постійним зростанням ціни на електричну енергію, перебоями з її подачею та через високу вартість підведення лінії електропостачання до віддалених об’єктів все більше мешканців сільської місцевості розмірковують над тим, чи не слід їм придбати вітрогенератор та встановити у себе вітроенергетичну установку (ВЕУ)» – розповідав спікер.
Директор ТОВ «БМ-Інжиринг» Володимир Бунецький зміг досить детально розповісти присутнім про ефективність установлення біопалевних котелень. Вони, за словами Володимира, забезпечують екологічно чисте виробництво тепла, на відміну від вугільних, торф’яних чи мастильних теплооснащувальних об’єктів. «Майже в кожному європейському місті працюють теплоелектростанції, які використовують пелети для виробничих потреб» – стверджує пан Бунецький.
Цікавими доповідями відзначились також Антон Кашкарьов (к.т.н., доцент кафедри «Електрифікація та автоматизація», ТДАТУ), який розкрив питання енергоефективності теплиць за умови автоматизації технологічного процесу; Лук’янець Артем із презентацією всіх переваг біогазової установки та Ігор Мацевич, розкривши можливу економію з енергоаудитом.
Конференція пройшла в дружній атмосфері, супроводжувалась активними запитаннями слухачів та постійним обміном досвіду між усіма учасниками.
Інфоіндустрія
Читайте нас у Telegram