Українське тваринництво в наступному році залишиться без підтримки

Запланована на 2020 рік бюджетна підтримка АПК в особі виключно фермерів та невеликих агрогосподарств не достатня для розвитку галузі. Так вважає голова Ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов, якого цитує прес-служба агрохолдингу.Заплановані Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства повна відмова від цільових дотацій та спрямування бюджетної підтримки виключно на компенсацію процентних ставок за кредитами на купівлю землі не достатні для розвитку АПК, вважає голова Ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов. На думку аграрія, такий підхід передбачає відмову держави від підтримки середніх агропідприємств, які виявляються сам на сам зі своїми проблемами та не мають жодних додаткових ресурсів для розвитку, окрім власних оборотних коштів.

«Такий підхід – це фактично хрест на підтримці середніх агропідприємств. Українські тваринники, наприклад, практично не отримували коштів держпідтримки, за винятком МХП, проте це курятина, а не велика рогата худоба або свині. А в тому, що державна підтримка їм потрібна, не доводиться сумніватися, адже тваринництво – капіталомістка галузь, яка потребує інвестицій в будівництво свинокомплексів, племінних заводів та ін., – зазначив Сергій Касьянов, – Високими ставками банків ми відрізані від кредитів, ситуація в країні не дозволяє говорити про зовнішні запозичення, ситуація з АЧС залишила тваринників наодинці з вирішенням проблеми, змусивши істотно інвестувати в біобезпеку. І ось тепер нам кажуть: не чекайте держпідтримки, вона через компенсацію ставок дістанеться лише невеликим фермерським господарствам. Чи призведе такий підхід до скільки-небудь істотного розвитку галузі, в якій значну роль відіграють середні агропідприємства? Відповідь очевидна та негативна».

На думку голови Ради директорів агрохолдингу, небезпека запропонованого урядом підходу полягає і в тому, що діяльність багатьох фермерських та невеликих агрогосподарств не прозора, багато з них фактично працюють у «тіні». Це означає, що кошти держпідтримки ризикують опинитися в руках недобросовісних ділків, які під виглядом фермерських господарств звернуться за компенсацією. «В результаті бюджетна підтримка не лише не піде за призначенням, але ще й банки отримають головний біль у вигляді проблемної кредитної заборгованості», – резюмував аграрій.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry