07.09.2021
Світові ціни на продовольчі товари в серпні стрімко зросли після двох місяців падіння, що обумовлено значним зростанням міжнародних котирувань на цукор, пшеницю та рослинну олію, йдеться у доповіді, опублікованій Організацією Об’єднаних Націй (ООН).
У серпні Індекс продовольчих цін ФАО в середньому склав 127,4 пункту, що на 3,1 відсотка більше, ніж у липні, і на 32,9 відсотка більше в порівнянні з тим же місяцем 2020 року. Індекс відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на найбільш популярні продовольчі товари.
Індекс цін ФАО на цукор зріс на 9,6 відсотка у порівнянні з липнем, що спричинено побоюваннями щодо зниження врожаю через морози в Бразилії, найбільшому експортері цукру у світі. Зростання було пом’якшено хорошими перспективами видобутку в Індії та Європейському Союзі, а також зниженням цін на нафту та ослабленням бразильського реала.
Індекс цін ФАО на рослинну олію в серпні збільшився на 6,7 відсотка, при цьому міжнародні ціни на пальмову олію повернулися до історичних максимумів через тривале занепокоєння з приводу зменшення виробничого потенціалу та скорочення запасів у Малайзії. Також зросли ціни на ріпакову та соняшникову олії.
У серпні Індекс цін ФАО на зерно в середньому вищий за липень на 4,3 відсотка. Світові ціни на пшеницю зросли на 8,8 відсотка через зниження очікуваних врожаїв у декількох головних країнах-експортерах. Ціни на кукурудзу, навпаки, знизилися на 0,9 відсотка, оскільки покращення перспектив виробництва в Аргентині, Європейському Союзі та Україні пом’якшило зниження прогнозів виробництва в Бразилії та Сполучених Штатах Америки. Міжнародні ціни на рис залишаються на низхідній траєкторії.
Індекс цін ФАО на м’ясо в серпні дещо піднявся, оскільки значні закупівлі з Китаю підтримали ціни на овече м’ясо та м’ясо великої рогатої худоби, а ціни на птицю піднялись внаслідок значного імпортного попиту зі Східної Азії та Близького Сходу. Ціни на свинину, навпаки, впали через постійне падіння закупівель у Китаї та слабкий внутрішній попит у Європі.
Індекс цін ФАО на молочні продукти несуттєво знизився з липня, оскільки міжнародні котирування на сухе молоко знизилися на тлі слабкого світового попиту на імпорт та сезонного зростання експорту в Океанії, що більш ніж компенсувало зростання цін на масло та сир.
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: