Досягнення українського АПК у черговому випуску експортного портфоліо

УКАБ представляє 7-й випуск аграрного експортного портфоліо України, який було підготовлено за сприяння Міністерства економіки України та Міністерства аграрної політики та продовольства України. Випуск включає в себе результати експорту за 2023 рік та інформацію про досягнення експорту українського АПК у 2023 році.

Аграрне експортне портфоліо України є ключовим інструментом для розвитку та просування аграрного сектору на міжнародній арені, допомагаючи аграріям знаходити нові можливості для збуту продукції. Документ надає детальну інформацію щодо таких експортних напрямків, як зернові культури, рослинні олії, продукція тваринного походження, овочі, фрукти, рибні продукти та інші. Переглянути дослідження можна за посиланням.

Одним із нововведень цього випуску є аналіз логістичних шляхів української аграрної продукції за 2021-2023 роки. «Наразі Україна є одним із ключових гравців на світовому аграрному ринку, постачаючи широкий асортимент продукції до близько 170-ти країн світу. Особливе значення має співпраця з європейськими партнерами. Так, якщо у 2021 році частка торгівлі з ЄС складала 7 мільярдів доларів (27,7%) із загальної суми в 27 мільярдів, то вже у 2023 році цей показник зріс до 56,8%. Це підкреслює, що напрямок ЄС став ключовим у розвитку українського аграрного експорту», — зазначила Олександра Авраменко, Голова комітету з євроінтеграції УКАБ.

2023 рік став переломним для сільського господарства України. Після виходу рф з Чорноморської зернової ініціативи в липні, ситуація з експортом української агропродукції значно ускладнилася. Однак завдяки Збройним силам України та підтримці міжнародних партнерів вдалося відкрити морський логістичний коридор, що дозволило відновити експорт зерна та інших вантажів на традиційні ринки. Це зміцнило стійкість українських аграріїв і забезпечило стабільність на світових ринках зернових та олійних культур.

Важливо зазначити, що успіх українського агроекспорту значною мірою залежить від співпраці з Європейським Союзом. Логістичні маршрути через «Шляхи Солідарності» та безмитний доступ до ринку ЄС є критично важливими для стабілізації аграрного сектора та зміцнення макрофінансової стійкості України.

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry