Провідні аграрні асоціації вимагають розблокувати сертифікацію насіння

Низка аграрних асоціацій звернулася до Кабінету Міністрів і Міністерства аграрної політики і продовольства  з вимогою поновити сертифікацію насіння напередодні весняної посівної кампанії. Про це повідомили представники асоціацій під час прес-конференції в прес- центрі Українських Новин. 

“20 грудня 2016 року сертифікація, яка здійснювалась за старими нормативно-правовим актами, зупинена. Станом на даний момент процедура все ще не відновлена”, – зазначила голова ради асоціації “Українська насіннєва спільнота” Юлія Прохода. Так, незважаючи на те, що орган сертифікації вже створено – держпідприємство “Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції”, поки що жодного  ертифікату не видав. Серед основних перешкод – відсутність переліку уповноважених агрономів-інспекторів, неможливість виконання лабораторіями функцій, пов’язаних з сертифікацією, через те, що вони не отримали необхідне майно. “Чекати ми більше не можемо, на початку березня почнеться посівна,  без відповідних документів наша робота буде порушенням законодавства”, – додала Прохода.

Заступник директора департаменту рослинництва Мінагрополітики Леонід Сухомлин зазначив, що в низці  областей, тим не менш, прийняті 1300 заявок і відібрано 610 проб. У той же час, за словами Юлії Проходи, лише по одній області, наприклад, Одеській, потреба у сертифікатах становить 1000 зразків; при цьому, за її
словами, з моменту подачі заявки до отримання сертифіката в середньому проходить 13 днів.

Для повноцінного запуску сертифікації насіння Кабінету Міністрів ще належить затвердити постанову про затвердження порядку проведення цієї процедури, видачі та скасування сертифікатів, а також форму сертифіката; визначити перелік аудиторів з сертифікації (агрономів-інспекторів), у яких є право на отримання відповідного свідоцтва. Крім того, асоціації просять ввести в оборот насіння з міжнародними сертифікатами ОЕСР і ІSТА і враховувати їх під час проведення польового оцінювання. Також серед вимог – уповноважити суб’єктів, які звернулися в Мінагрополітики та відповідають вимогам законодавства на виконання відповідних функцій із сертифікації насіння, і передбачити, що номери наклейок, які були присвоєні Держсільгоспінспекцією, є дійсними для видачі сертифікатів на сформовані партії.

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” зазначає, що розв’язати проблему необхідно невідкладно, протягом 7-10 днів, інакше слід очікувати зниження валового збору зерна в поточному році.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry