08.12.2020
Індексне страхування посівів зернових від непогоди під час вегетації та жнив набуває все більшої популярності серед вітчизняних аграріїв. За умовами індексного страхування враховується вплив високих температур чи надмірних опадів не залежно від фактичних показників урожайності.
Роман Горобець, співзасновник СФГ “Астра”, розташованому в Полтавскій області, розповів про досвід участі в програмі індексного страхування “Метеозахист” від компанії “Сингента”.
“Вже більше 5 років співпрацюємо з “Сингентою”, купуємо багато продукції, як ЗЗР, так і посівного матеріалу. Коли з’явилася програма індексного страхування, вирішили спробувати”, – поділився Горобець.
СПГ “Айстра” займається рослинництвом на площі більше 2 тис га. Площа застрахованих посівів 2020 року в розрізу культур склала: 990 га по кукурудзі (цьогорічна урожайність 3,5 т/га) та 345 га по соняшнику (цьогорічні показники урожайності 2,7 т/га) і 255 га пшениці (урожайність – 5,5 т/га).
Оскільки господарства підприємства розташовані в досить посушливій зоні, Південно-Західній частині Полтавської області, кукурудза суттєво постраждала від дефіциту вологи. “Нас суттєво “зачепила” посуха по кукурудзі, зібрали в тричі менше від планового врожаю. Отримали компенсацію 354 тис грн/га згідно програми індексного страхування”. Компенсація по соняшнику склала 368 грн на гектар. “Індексне страхування дозволяє застрахувати прямі витрати, нам не потрібно наймати сюрвеєрів, що можуть бути досить суб’єктивні, не виключений фактор корупції. Це дуже вдалий вибір з точки зору маркетингу”, – вважає Роман Горобець.
Він додав, що індексне страхування не покриє недоотриманий врожай, з тої причини, що агровиробник нині працює з непоганою маржою. “Це продукт, що компенсує втрату частину витрат, які були понесені”.
На наступний рік в СПГ “Астра” планують застрахувати кукурудзу, соняшник і озиму пшеницю.
ІА “Інфоіндустрія”
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: