23.12.2019
Цей ресурс відкрито в 6 областях України: Київській, Черкаській, Одеській, Львівській, Волинській і Миколаївській. Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.Згідно з повідомленням, сервіс буде працювати за принципом “єдиного вікна”. Через особистий кабінет фермери зможуть зв’язуватися з держорганами і стежити за даними про своє господарство. Через високий рівень техніки зможе отримати інформацію з Державного земельного кадастру, зокрема – про земельні ділянки в користуванні і власності, а також дані з реєстру юридичних та фізичних осіб, реєстру прав, реєстру тварин.
“Аграрний реєстр покликаний спростити комунікацію між владою та агровиробниками і мінімізувати необхідність безпосереднього контакту з чиновниками. Через особистий кабінет агровиробник зможе комунікувати з органами державної влади, стежити за новинами, державною підтримкою, ділитися інформацією”, – цитує прес-служба заступника міністра Інну Метєлєву.
За її словами, вже зараз пілотний проект допомагає аграріям в ключових речах. В першу чергу – відстежувати всю інформацію про своє господарство в державних реєстрах, а також бачити в своєму особистому кабінеті, скільки у них землі, чи не зникла земельна ділянка, чи не з’явився у ділянок новий власник і т.д. Планується, що пізніше через Аграрний реєстр можна буде замовляти державні послуги для ведення сільського господарства.”Ми плануємо створити додаткові функції і сервіси в особистому кабінеті користувача, щоб можна було подати заявку на отримання дозвільних документів, замовити будь-які довідки та реєстри про себе, повідомити в Держгеокадастр або інші реєстри про помилки”, – цитує прес-служба заступника міністра Тараса Висоцького. Крім цього, використання реєстру може спростити отримання банківського кредитування для фермерів. Як наголошується в повідомленні, фінустанови зможуть безпосередньо з реєстру отримати прозору інформацію про позичальника (декларації, дані про використання державних програм підтримки, фінансову звітність, кредитну історію і т.д.), що підвищить шанси агровиробника на отримання кредиту. Як повідомляв УНІАН, Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарство анонсувало запуск Аграрного реєстру з 1 грудня. За словами заступника міністра Тараса Висоцького, через цей реєстр аграрії зможуть оформляти державну підтримку. Кабінет міністрів планує консолідувати реєстри Державної служби геодезії, картографії та кадастру з реєстром речових прав для запобігання маніпуляцій і простеження громадянства кінцевих бенефіціарів компаній, які хочуть купити землю сільгосппризначення після скасування мораторію на її продаж.
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: