Агрохімічна Конференція у Вінниці вразила активністю

Ринок добрив в Україні попри війну та складний економічний стан продовжує розвиватись.

В 2024 році аграрії мали нові виклики у вигляді непростих кліматичних умов. Тож споживання добрив в другій половині року показало вкрай незадовільний результат. Попри це, новий 2025 рік дозволяє сподіватись на кращі фінансові результати, адже співвідношення вартості добрив до вартості готової продукції на користь агропродукції.

У Вінниці пройшла вже друга агрохімічна конференція, під назвою BIG-FERT. Захід відбувся за підтримки партнерів Агрохімічної компанії «ГРОССДОРФ», логістичної компанії «Глобал Оушен Лінк», партнера заходу «Каспіт Трейд» та порталу «База аграріїв України».

Перший день заходу традиційно почався із вітального коктейль-прийому. Головним робочим днем був другий, які наситився дискусіями, цікавими доповідями та презентаціями.

Відкрив конференцію виступ Дмитра Гордейчука про Аналіз споживання добрив за 2024 рік за підсумками трьох кварталів. Поговорили про можливість експорту добрив, про проблеми на ринку зерна, агропродукції, обстріли портів, експорт аміаку та запуски виробництва. Загальне виробництво добрив в 2024 році скоротилось, але споживання за 9 місяців склало 3,4 млн тон! Обсяги імпорту склали 1,9 млн тон, а загальні обсяги  виробництва перевищили 1,5 млн тон.

Буквально доразу після виступу почалась дискусія між виробниками добрив, де ці питання були поглиблені. Особливу уваги приділили готовності заводів до можливих енергетичних проблем. Ми дізнались невідомі до цього моменту речі стосовно реальної готовності ОПЗ, Дніпроазоту та інших виробників до повного відключення від енергопостачання.

Сесію завершив виступ аналітика ASAP Agri Катерини Мудріян із розкриттям ситуації в агроекспорті, ціновому аналізі агропродукії та перспектив. Ми почули про те, коли аграрії перестануть чекати високі ціни на зерно і почнуть масово купувати добрива.

Другу сесію відкрили наші партнери – Глобал Оушен Лінк – Лідер мультимодальних перевезень в Україні. Досвід компанії та поточні проблеми із яким вже бориться наша логістика були розкриті у виступі Володимира Гузя «One call-one goal»

В продовження виступу почалась дискусія, яку модерував Іван Кривак із «Митно-брокерської Групи» стосовно проблем в логістиці, досягнень 2024 року, можливостей портів та пріоритетні шлях логістики для ринку добрив. Ми оглянули і портові і залізничні шляхи сполучення, співвідношення вартості і швидкості пріоритетних шляхів.

Після прекрасного обіду від ресторану “Монт Бланк” почалась третя сесія не менш важлива сесія.

Сесія почалась із дискусії про ринок РКД, яку модерували Дмитро Гордейчук та Лариса Зенухова.

Ми почули про реальне виробництво РКД, проблеми, ситуація із закупками в агрохолдингах, забезпеченістю сировиною, обсяги споживання та потенціал ринку РКД

Дискусія була дуже цікавою і тут виробники РКД навіть розкрили деякі факти про можливості та запропонували власні шляхи розвитку ринку. Активну участь прийняли Гросдорф, УТК Хімальянс, Квадрат, Інженерний Центр Реагент.

Після дискусії ми з’єднались онлайн із заступником директора з комерційних питань Укрнафта , Сергієм Федоренком. Отримали зважену аналітичну довідку про стан виробництва газу в Україні, перспективи розвитку ринку газу, можливості імпорту та експорту, а головне про ціни на газ взимку і можливості для виробників азотних добрив.

Четверта сесія відкрилась виступом Надію Бордюжи, агроекспертки на наукового співробітника, консультанта компанії УАПГ про «Ефективність використання тіосульфату амонію у системі живлення, порівняння тіосульфату та сульфату амонію». Особливо підкреслювалась ефективність сірчаного живлення тіосульфатом в порівнянні із існуючими методами внесення сірки. Пані Надія торкнулась і інших важливих питань фізіологічного розвитку рослин, тож виступ був змістовний і цікавий. Завершилась сесія розлогим онлайн інтерв’ю з паном Моторигіним Іллею, директором британської фірми Forcecom Trading LTD.

Пан Ілля зробим досконалий аналіз стану виробництва Китаю, країн Близького Сходу, можливостей Єгипту, Ірану та Туреччини. Учасники конференції отримали відповідь на питання щодо вартості українського експортного карбаміду, можливості обсягів експорту. Виступ був цікавим і обґрунтованим, навіть попри велике інформаційне навантаження, в залі кількість людей не зменшилась, а виступ завершився аплодисментами.

Завершилась конференція банкетом, традиційно насиченим цікавою програмою, прекрасним меню від ресторану Монт Бланк – єдиного п’ятизіркового готелю у Вінниці.

Інформаційна агенція Інфоіндустрія відзначила провідних постачальників, виробників добрив в Україні за їх вклад в розвиток Української Агрохімічної Галузі. Відзнаки отримали «Гросдорф», «Каспіт Трейд», «УТК Хімальянс», «Агросем», «Крафт Мінерал», «Річфілд Хімпостач», «Глобал Оушен Лінк», «І Джі Еф Трейдінг Україна», ІЦ «Реагент», НВК Квадрат та ТОВ «Санагро Україна».

Дякуємо всім учасникам за їх роботу на ринку агрохімії, за участь в наших конференціях та цікаві дискусії!

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry