Агрохімічні підприємства чекають чергові перевірки

Держекоінспекція  прийняло рішення про необхідність детальних перевірок законності використання пестицидів та агрохімікатів, про що заявив голова установи Андрій Мальований.За його словами, Держекоінспекція вже підготувала звернення щодо необхідності проведення таких перевірок, що пояснюється негативним впливом хаотичного використання агрохімікатів на стан грунтових та річкових вод. Це стосується не лише засобів захисту рослин, але й стимуляторів та міндобрив.

За слова А. Мальованого, це несистемне застосування агрохімікатів призводить до забруднення поливних вод, наслідком чого є засолення грунтів та падіння врожайності. І це створює значні ризики для продовольчої безпеки в Україні.

Від себе хочемо помітити, що за багато років “хаотичного” використання агрохімікатів Україна поставила не один рекорд врожайності, адже землероб більше держави зацікавлений в продуктивності власного посіву. Та державний контроль є дійсно необхідною складовою, якщо він призводить до реальних змін. То ж бажаємо голові Держекоінспекції та інспекторам відомства досягти заявлених світлих цілей під час перевірки.

Використана інформація з сайту Кабінету Міністрів України.