12.06.2019
Перспективною формою розвитку сільських територій є кооперація та кластери. Таку думку в ході виставки Агро-2019 висловив заступник міністра аграрної політики та продовольства Віктор Шеремета. На його думку, Україна повинна йти тим же шляхом, що і Європа, де запорукою розвитку сільської місцевості є людина, сільський виробник, фермер: “Землею повинні користуватися тільки ті, хто там працює. Заможний селянин, заможна громада, заможна держава”.Від створення кластерів виграє не лише конкретний учасник, а й галузь в цілому завдяки більш злагодженій роботі всіх ланок. Крім того, створення кластерів не вимагає значного фінансування, а базується перш за все на організаційних зрушеннях.
Кластерна модель передбачає ефективну та координовану співпрацю з органами влади, дає можливість економити на масштабі, спільно закуповуючи великі партії необхідних ресурсів або замовляючи дослідження чи наукові розробки.
Також перевагою є можливість подаватися на гранти для вирішення колективних проблем, будувати спільну логістичну інфраструктуру та просувати вироблену продукцію на внутрішньому і зовнішньому ринках.
Для забезпечення успішного розвитку кластерної моделі необхідно, щоб кластер, окрім фермерських господарств, охоплював інші сільськогосподарські підприємства, переробні компанії, дорадчі служби, дослідні інститути, кредитні спілки, торгові мережі та інше.
Одним із прикладів успішного впровадження кластерів є агрокластер “ГорбоГори” у Львівській області, метою якого є відродження західного українського села на принципах децентралізації із застосуванням кластерних механізмів розвитку, як ланцюгів доданої вартості.
SEEDS.org.ua за інформацією agro.guide
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: