Агрокліматичні умови сприяли активізації шкідливих організмів

 З теплою погодою вдень на посівах озимини відмічалися слабкі ростові процеси в частині збільшення кількості листків та розвитку кореневої системи.Перша декада січня характеризувалась прохолодною погодою з густими туманами, мрякою, невеликими опадами у вигляді дощу та мокрого снігу. Температура повітря вдень коливалась від 3°С морозу до 5°С тепла. Вночі стовпчик термометра знижувався до 0-6°С морозу. Глибина промерзання ґрунту наразі становила 3-5 см. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих знижувалась до 0-2° морозу, що не створювало загрози для подальшої перезимівлі рослин. Місцями на полях зберігався нерівномірний шар снігу висотою 1-9 см.
Осередково, площа заселення окремих полів озимини шкідником становила 65-85%.
За вищезазначених агрокліматичних умов на загущених посівах озимих пшениці та ячменю у Степу, подекуди Лісостепу відмічають розвиток борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей, бурої листової іржі інфекційний запас яких зберігається на 2-9, макс. 14% рослин в господарствах Запорізької та Черкаської областей відповідно.
В західних та центральних областях країни позитивні температури повітря протягом звітного тижня сприяли активізації комірних шкідників у зерносховищах, де в окремих партіях насіннєвого ячменю та пшениці (Вінницька, Волинська, Рівненської обл.) виявлено 2-5 екз. на кг зерна комірних довгоносиків, борошняних кліщів та горохового зерноїда.
В зимовий період надійним способом обмеження чисельності шкідників є проморожування зерна. При цьому варто враховувати їх стійкість до низьких температур. Більшість комах за температури нижче -15°С гинуть протягом доби. Також в зерносховищах, де виявлено шкідників проводять фумігацію або аерозольну обробку. Для здійснення зазначених заходів необхідно обов’язково залучати фахівців, які мають допуски на проведення робіт з пестицидами і агрохімікатами. Обробляти склади треба за температури не нижче 12°С, коли шкідники перебувають в активному стані.

Інфоіндустрія за  матеріалами ДПСС

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry