Агрономи МХП придивляються до Ізі Старту та інших стартових добрив

5 липня на базі НВФ «Урожай», що в селі Корнилівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області відбувся черговий (літній) семінар для агрономів МХП. Тема: «Застосування рідких та мікрогранульованих добрив». Модератором навчання був відомий аналітик українського ринку хімічних засобів, директор компанії «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук.

Миронівський хлібопродукт вважається однією із найтехнологічніших аграрних компаній не лише в Україні, але й у Європі. Це досягається завдяки інвестиціям у нову техніку, засоби захисту та живлення, а також шляхом ретельного підбору фахівців усіх рівнів та постійного підвищення їхнього професійного рівня.

На початку семінару він охарактеризував ситуацію на ринку мінеральних добрив України. Їх використання скоротилося за останні чотири роки з 6 до 4,2 млн тонн, говорив Д. Гордейчук. Це пов’язано, з низкою причин.

По-перше, аграрії стали більше приділяти уваги якості добрив, по-друге, цього року загострилися проблеми, які завжди супроводжували ринок поживи: нестача транспорту, відсутність гарантій відвантаження продукції українського виробництва за умов попередньої оплати, брак альтернативного постачання добрив іноземного походження. Враховуючи те, що Україна закриває свій ринок від російських азотних добрив, особливої цінності набуває застосування якісних стартових, зокрема мікрогранульованих добрив. Слід врахувати, що норма внесення цих добрив в кілька разів нижча, від традиційних, проте ефективність їх застосування більш відчутна.

Стартові добрива дають змогу економити час і фінансові ресурси господарств, вони постійно вдосконалюються виробниками, виводячи українські агротехнології на новий рівень та даючи змогу вітчизняним виробникам конкурувати з європейськими колегами. Крім того, Дмитро Гордейчук радив звернути увагу на аміак та аміачну воду, як альтернативні види азотних добрив, а також на азотні добрива, які містять інгібітори, що уповільнюють їх розчинення в ґрунті.

 Директор з розвитку ТОВ НВК «Квадрат» Сергій Полянчиков зупинився на сучасній загальноєвропейській тенденції у сфері застосування мінеральних добрив. Вона полягає у посиленні уваги до високоінтенсивних добрив. Чому? Бо в ЄС вводяться обмеження щодо внесення фосфатів, адже їх вміст у ґрунтах за останнє десятиріччя зріс у кілька разів, а рівень врожайності – на місці. Тобто їхня ефективність на сьогодні сягнула свого піку, тож їхнє подальше внесення надалі вважається недоцільним. Окрім того, забили тривогу екологи, оскільки фосфорні добрива змиваються в море і річки, що вкрай негативно впливає на їхній стан. Через це парламентарі ЄС готують законодавчі акти, щодо обмеження внесення фосфорних і азотних добрив. Це призведе до того, що фермери будуть вимушені підвищувати КПД використання азотних і фосфорних добрив. Вже навіть розроблена концепція їх точного внесення. Вона складається з чотирьох факторів: правильна форма добрив, правильне дозування, правильний строк і правильне місце. Ця схема повністю вписується в концепцію стартового живлення, основним  елементом якого є фосфор. С. Полянчиков більш конкретно зупинився на технології ультралокалізації, яка полягає в тому, щоб вносити добрива максимально близько до насіння, яке висівається…

Менеджер по країнах СНД компанії COMPO EXPERT GmbH Олексій Грабовський представляв нові продукти, які реалізує на українському ринку ТОВ «Бінфілд». Ця компанія була однією з перших в Україні, які починали роботу з мікрогранулами ще у 2012 році. Вона тоді зустрілася з двома серйозними проблемами в роботі з такими продуктами. Перша – їх дорожнеча порівняно з класичними добривами. В ролі першопроходців виступили компанії «Агропродінвест» і «Кернел», бо в них були відповідні можливості. «Впродовж двох-трьох років ми побачили, що це добриво реально працює, повністю себе окупає. Друга проблема: не було, чим його вносити. Тоді ніхто ще не знав, як треба було ставити і налагоджувати аплікатори на сівалки”. Олексій представив новий продукт його компанії – Ізі Старт – мікрогранульоване добриво з високою концентрацією фосфору.

Яка роль Ізі Старту? Допомогти рослині на ранньому етапі розвитку в екстремальних погодних умовах. За рахунок локального внесення мікро гранул разом із насінням, він забезпечує проростки культур доступним фосфором та мікроелементами, які впливають на початковий ріст та розвиток. До складу цього добрива входять такі мікроелементи як марганець, залізо, цинк. Останній відіграє важливу роль на початкових фазах розвитку рослин, відповідає за вегетативний ріст, підвищує їх посухостійкість та жаростійкість, марганець сприяє засвоєнню азотних добрив, особливо при складних ґрунтово-кліматичних умовах на початкових етапах вегетації, також бере участь в процесі фотосинтезу. Залізо прискорює окисно-відновні реакції в процесі фотосинтезу. Норма припосівного локального внесення: 20 кг/га, що дає розмістити навколо насінини до 100 дрібних гранул з швидкою розчинністю та високою доступністю елементів живлення.

Торік у клієнтів «Бінфілда» виникло запитання: «Чи не можна посилити класичний Ізі Старт іншими мікроелементами?» Компанія одразу відреагувала на цю потребу. Консиліум дослідників- науковців та практиків дійшов висновку, що цю проблему можна вирішити, додавши до препарату бор і молібден. Так  народився новий препарат Ізі Старт 11-48-0 – плюс бор і молібден.

Олексій Грабовський продемонстрував ефективність застосування цього добрива на сої у двох варіантах: коли вносилося по 20 кг/га і 30кг/га. У першому було одержано прибавку врожайності 2,3ц/га та чистий прибуток 39,70 євро/га, у другому – відповідно 3,3ц/га та 53,7 євро/га. Результати локального внесення Ізі Старт: кукурудза плюс 9 ц/га, соя – 3,9, соняшник – 3,4 ц/га.

Проджект-менеджер Групи компаній «Тріа»(Україна) Андрій Холодов розповів про особливості використання аплікаторів для сівалок австрійської марки APV. Ці машини універсальні, служать як для внесення гранульованих добрив, так і підсіву сидератів. Пройшовся по модельному ряду: є агрегати з об’ємом бункера 120, 200, 300, 500, 800 л(найбільший), кількість насіннєпроводів може змінюватися: 8-16-32 ітд…

Практичним досвідом використання рідких та мікрогранульованих стартових добрив в Україні поділився директор компанії «Агростатус» Микола Фурман.

Іноземний гість, представник Elixir Zorka(Сербія) Адам Мамужич презентував новий продукт своєї фірми – мікрогранульоване добриво Super Star.

Кожен виступ жваво обговорювався, учасники навчання висловили чимало запитань, що свідчить про їхню зацікавленість запропонованою темою та бажання засвоювати нові технології.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry