Агропідприємства на окупованих землях чекають підписання Президентом законопроєкту №7632

Українські агровиробники, підприємства яких знаходяться у прифронтових зонах, на окупованих територіях, або де тривають активні бойові дії, чекають  на підписання Президентом України Володимиром Зеленським законопроєкту №7632 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно».

У законопроєкті №7632 враховані важливі пропозиції Всеукраїнської аграрної ради, які звільняють аграріїв від сплати податку за землю, мінімального податкового зобов’язання та єдиного податку за сільськогосподарські угіддя, що розташовані на територіях, де ведуться чи велися бойові дії або тимчасово окуповані РФ. Також від оподаткування звільняють землі, що перебувають у консервації, або заміновані.

Набрання чинності законопроєкту №7632 є край важливим для агросектору.

«На окупованих, замінованих, або на землях, де тривають бойові дії, аграрії не можуть вести сільськогосподарську діяльність. Проте, згідно з чинним законодавством, зобов’язані сплачувати податки. Парадоксально. Аби мати можливість сплатити податок агровиробники, ризикуючи своїм життям та здоров’ям, намагаються самостійно розміновувати або обробляти землю без належного розмінування. Тому важливо, щоб законопроєкт №7632 якнайшвидше набрав чинності. Це збереже постраждалі агропідприємства від банкрутства та нівелює ризики загрози життю працівників», – наголосив очільник ВАР Андрій Дикун.

Нагадаємо, законопроєкт №7632 був прийнятий парламентом минулого тижня. Наразі направлений на підпис Президенту.

Всеукраїнська аграрна рада від імені тисячі агровиробників закликає Володимира Зеленського підтримати постраждалі сільгосппідприємства та якнайшвидше підписати зазначений документ.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry