ALFA Smart Agro презентувала каталог новинок 2023

Компанія представила окремий каталог своїх ЗЗР, що виходять на ринок у 2023 році.

Новими названо 3 фунгіцида, акарицид та десикант. Щоправда, цей список має деякі перебільшення. Новий акарицид Лонгас складається з тих же діючих речовин, що і “старий” Сінтак – гекситіазоксу та абамектину. Щоправда вміст гекситіазоксу знижений з 204 г/л до 180 г/л, а абамектину – підвищений з 36 г/л до 70 г/л. Це досить перспективне рішення, адже абамектин є більш ефективним за високих температур, оптимальних для розвитку кліщів. Імовірно, Лонгас – це спроба ALFA Smart Agro адаптувати старе рішення для застосування у яблуневих садах.

Десикант Альфа Дикват Форте має знайому назву, адже буде конкурувати з Альфа Дикватом. ALFA Smart Agro заявляє, що в складі одного препарату знаходиться дикват, а в складі іншого – дикват дибромід. Що ж, проблема полягає в тому, що це – синоніми. Тобто, обидва препарати містять дикват дибромід в різних концентраціях. Отже, Альфа Дикват Форте може бути застосований як Альфа Дикват, але в 2 рази меншій нормі.

Серед фунгіцидів є як принципово нові, так і допрацьовані рішення. Наприклад, Анелас містить міклобутаніл та піраклостробін, як і “старий” Амікон. Так само змінюється лише концентрація – вдвічі. Але Релевант дійсно може бути цікавим рішенням. Крім цимоксанілу та тіофанат-метилу (складові “старого” Артіс Плюс) новий препарат містить продукт ферментації Streptomyces spp в концентрації 0.5%. Де-факто ALFA Smart Agro змогла зареєструвати для сільського господарства препарат, подібний до стрептоміцину. Найімовірніше, що в його складі не “людський” антибіотик, а інший антибіотик стрептоміцинового ряду. Раніше на ринку була лише одна діюча речовина, дозволена для використання у сільському господарстві – фітобактеріоміцин. Щоправда, ефективність фітобактеріоміцину дуже коливалась, а ціна була захмарна.

Інший цікавий препарат – це Теламус. Дійсно, лише Теламус в лінійці компанії містить в складі діючу речовину боскалід (в додаток до пропіконазолу та піраклостробіну). Це не нова для Україні діюча речовина, бо вона активно використовувалася компанією Basf в суміші з піраклостробіном чи димоксистробіном. Проте зараз ми маємо вибір між імпортним та вітчизняним препаратом.

В кінці хочеться додати, що нові препарати можуть відрізнятися від препаратів попередніх років принципово новими формуляціями чи допоміжними речовинами. На жаль, використання старих активних компонентів на новий лад – це тепер основний спосіб створення нових препаратів. Хімічні компанії сьогодні не дуже зацікавлені інвестувати в розробку нових діючих речовин, коли весь цивілізований світ прямує в напрямку біологізації систем захисту культур. А розробка нової формуляції – це значно простіше, швидше та дешевше.

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry