05.03.2020
До 2021 року американська компанія Agrisea планує створити в океані солестійкі плавучі рисові ферми. Вони розташовуватимуться на відстані 0-200 км від берега і використовуватимуть енергію хвиль.
Як повідомили в компанії, солестійкий рис можна вирощувати в солоній океанічній воді без використання ґрунту, добрив та прісної води. Для створення такого рису вчені застосують методи генного редагування. Дослідники визначили гени, які контролюють витіснення солі з клітин рису, клітинну ізоляцію і захист ДНК. Замість того, щоб вводити гени інших видів, вони посилять експресію цих генів.
«Ці гени разом в мережі діють, як і в природі. Ми просто стимулюємо їх в рослинах, щоб вони були стійкими до солоного середовища», — зауважив Люк Янг (Luke Young), генеральний директор і співзасновник компанії Agrisea.
Вчені повідомили, що вони планують створити в океані малі пілотні ферми з вирощування солестійкого рису. До кінця 2020 року Agrisea також планує збільшити свій асортимент солестійких культур, до їх числа увійдуть: кукурудза, пшениця, ячмінь, соя, боби, шпинат і інші культури.
Інфоіндустрія
за матеріалами forbes.com
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: