>

Від гранульованої сірки до замовлення на вирощування зерна

12.01.2024

Автор: Дмитро Гордейчук

Інформаційна Агенція Інфоіндустрія намагається з’ясувати яка ситуація у виробників добрив в Україні. Станом на кінець 2023 року із працюючих виробництв NPK (комплексних добрив) лишилось лічені підприємства, і це лише ті, хто компактує добрива, а не виробляє хімічні гранули. З одним із найбільш потужних виробників компактованої гранули нам вдалось поспілкуватись, незважаючи на щільний графік в кінці 2023 року. Керівник і власник компанії, Олександр Олексійович Щипановський розповів про поточну ситуацію на ринку комплексних добрив, про сірку та власні бачення перспектив розвитку.

Інфоіндустрія: Компанія АПК Беста пропонує зараз дуже широкий спектр добрив, який ви виробляєте самі або з як дистриб’ютор, пропонуєте від ваших партнерів. Ви офіційний дистриб’ютор заводу Базис та турецької компанії Брімстоун. Також ви пропонуєте рідкі добрива Блаухем від УТК Хімальянс. Яка точна кількість видів добрив, що пропонує Беста і чи плануєте розширювати свій кошик продуктів?
О.Щ.: Орієнтовна кількість видів добрив які ми пропонуємо перевалила за 40, все залежить від ситуації на ринку добрив – як показав 2023 рік, аграрії більше віддавали перевагу NP добривам або комплексним добривам з високим вмістом фосфору та калію (і навіть РК добривам). Щодо розширення лінійки, то можливість є – але будемо орієнтуватись на потреби аграріїв.
Інфоіндустрія: Беста раніше спеціалізувалась на Гранфосці та ряду комплексних добрив власної грануляції. Скільки власних добрив (кількість і види добрив) ви виробляєте і де саме берете сировину?
О.Щ.: Наразі є можливість виробляти 100-110 тис тон власної продукції, але з урахуванням ситуації в країні та аграрному секторі виробляємо на рівні 65-70 тис. тон на рік Сировина імпортується з таких країн, як Польща, Туреччина, Узбекистан, Єгипет, Ізраїль, Іспанія, Йорданія, Китай, Туркменістан.

Інфоіндустрія: Чи покладаєтесь Ви на сучасні лабораторії в своїй роботі, це не про контроль якості, а більше про роботу з клієнтами, адже клієнт вибагливий і часто потребує специфічних добрив чи формул? Послугами яких сторонніх лабораторій ви користуєтесь? Чи є якась наукова співпраця компанії саме з українськими агрохіміками-науковцями?

О.Щ.: Питання лабораторних досліджень в Україні бажає бути кращим. У нас не відпрацьовані єдині стандарти для оцінки якості, тому один і той же зразок в десяти лабораторіях дасть різні показники. Коли поставляєш товар кінцевому споживачу, то йдеш як по мінному полю-все залежить від того, куди він здасть зразки. Я вже не кажу про лабораторії, яким байдуже, що пробу ґрунту аналізувати, що добриво, що комбікорм!
Тож цей напрям для нас лишається поки що менш актуальним.

Інфоіндустрія: Як Ви оцінюєте загальних ринок сірки в Україні з огляду на досить швидке захоплення компанією Брімстоун українського ринку своєю продукцією. Чи можна сказати, що сірка новий перспективний продукт, чи, наразі вона заміняє нестачу інших сірчановмісних добрив в Україні?
О.Щ.: Ринок сірки у нас в Україні на стадії стартапу – від тільки розвивається. Коли аграрій чує, що є нестача сірки він одразу асоціює це з сульфатом амонію. Тому і було запропоновано нашому ринку сірку в іншому варіанті у вигляді сірки гранульованої (виробленої як добриво, в не поточний продукт нафтопереробної промисловості). Оцінюємо ринок сірки в 50-70 тис тон. На 2024 рік плануємо поставити 10 тис тон.
Інфоіндустрія: АПК Беста потужний імпортер добрив, крім сировини, ви імпортуєте ще й готові препарати. З якими виробниками є сталі зв’язки, яким саме добривам ви віддаєте перевагу та що плануєте завозити взимку під сезон 2024?
О.Щ.: Ми віддаємо перевагу тим добривам, які задовольняють всі потреби в живлені рослин (тобто всі добрива NРК, РК, N, NР виробляємо з мікроелементним складом). Стосовно поставок на весняно-польові роботи 2024 року плани були прийняті в листопаді 2023 року, орієнтир можу сказати – сірчані добрива у вигляді сірки гранульованої, сульфат амонію пролонгованої дії, Nitrofert NS 34/30 та комплексні добрива NPKs та NPs
Інфоіндустрія. Скільки виробничих ділянок зараз працює в Україні і чи є у вас бажання працювати на інших ринках, може вже є плани щодо виходу на зарубіжні ринки?
О.Щ.: стосовно виробничих ділянок, то зараз працює три виробництва.
Щодо бажання – так плани є по виходу на інші ринки. Все залежить від ситуації в Україні.
Інфоіндустрія: Які плани на весну і 2024 рік в цілому?
О.Щ.: На наступний рік ми плануємо започаткувати програму по закупівлі деяких видів зернових та, навіть, вирощуванню під наше замовлення.

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry