09.05.2025
ЗАВОДИ OSTCHEM ВИГОТОВИЛИ 529,3 ТИС. ТОНН ДОБРИВ В I КВАРТАЛІ 2025 РОКУ
8 травня, 2025. Київ – Рівне – Черкаси. Заводи азотного холдингу OSTCHEM виготовили 529,3 тис. тонн мінеральних добрив у І кварталі 2025 року. Зокрема, Черкаський «Азот» виготовив 394,8 тис. тонн, а «Рівнеазот» – 134,4 тис. тонн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, коли було виготовлено 502,8 тис тонн, заводи OSTCHEM наростили об’єм виробництва на 5,3%.
Структура виробництва змінилась відповідно до попиту та з урахуванням імпорту: падала питома вага аміачної селітри та карбаміду, і зросла вага найбільш затребуваного виду добрив – КАС.
Виробництво аміачної селітри у І кварталі 2025 року знизилось з 246 тис. тонн (минулого року) до 226,5 тис. тонн, виробництво карбаміду впало із 123,5 тис. тонн до 116,7 тис. тонн. Виробництво КАС зросло із 123,8 тис. тонн до 162,2 тис. тонн. Обсяг виробництва ВАС (виробляється лише на «Рівнеазоті») склав 15,8 тис. тонн (у I кварталі 2024 року було вироблено 10,8 тис. тонн).
«Підприємства OSTCHEM зіштовхнулися з вимушеними зупинками виробництва, пов’язаними з потраплянням дронів на територію наших заводів, руйнуваннями зовнішньої газової та енергетичної інфраструктури у Черкаській та Рівненській областях. Форс-мажори призвели до вимушених збоїв у постачанні добрив, тож ми просимо вибачення у наших покупців.
Ми також хочемо подякувати персоналу ДСНС України – всім, хто мужньо допомагав гасити пожежі, хто сьогодні задіяний у відновленні зруйнованої енергетичної та газової інфраструктури. Бізнесу в I кварталі було дуже складно, ми вперше зіткнулися з колосальними викликами. За всю історію, це був найскладніший сезон, ми зазнали величезних збитків через екстрені зупинки цехів та їх перезапуски. Це випробування на міцність ми пройдемо. Усі поставки добрив буде виконано, чого б нам це не коштувало. Хіміки, як ніколи, розуміють свою відповідальність перед АПК, свою роль у забезпеченні продовольчої безпеки», – заявив Олег АРЕСТАРХОВ, керівник корпоративних комунікацій Group DF.
Азотний холдинг OSTCHEM у 2025 році переглянув стратегію: новий пріоритет – зниження виробничих ризиків через інвестиції в енергетичну незалежність підприємств. При зрослих цінах на електроенергію і ризиках, що зберігаються, азотний бізнес змушений робити кроки, спрямовані на забезпечення стабільності виробничих ланцюжків і зниження енергоспоживання ззовні.
За матеріалами Group DF
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: