Bayer відновлює в США судовий процес по гліфосату

Компанія Bayer повторно подала петицію до Верховного суду США з вимогою обмежити юридичну відповідальність у справах, пов’язаних із твердженнями, що гербіцид Roundup спричиняє рак.

У компанії вважають, що не повинні і були і навіть не могли попереджати про такий ризик на етикетці продукту. Агентство з охорони довкілля США (EPA) не лише не вимагає таких попереджень, а взагалі забороняє додавати інформацію, яка виходить за межі затвердженої етикетки.

Попередню спробу Bayer оскаржити позови у Верховному суді було відхилено у 2022 році. Втім, одна з апеляційних інстанцій згодом стала на бік компанії, що створює судову колізію — у таких випадках Верховний суд зазвичай частіше бере справи до розгляду.

Поточна петиція стосується позову Джона Дернелла, який у 2023 році отримав $1,25 млн компенсації у суді штату Міссурі. Ідеться лише про один із численних судових процесів: у лютому присяжні у Джорджії присудили $2,1 млрд компенсації іншому позивачу.

Загалом Bayer вже витратила близько $10 млрд на врегулювання аналогічних претензій, однак ще приблизно 67 тисяч позовів залишаються невирішеними. Компанія зарезервувала $5,9 млрд на покриття потенційних витрат.

Придбання Monsanto у 2018 році за $63 млрд стало стратегічною помилкою для Bayer: з того часу капіталізація компанії знизилась більш як на 70%. Серед інших викликів — невдача з перспективним препаратом у 2023 році, слабкі результати аграрного бізнесу та тиск з боку інвесторів, які вимагають реструктуризації.

У відповідь на судові ризики Bayer заявила, що може припинити продаж Roundup у США, якщо законодавці не забезпечать належного правового захисту. У версії гербіциду для домашнього використання гліфосат уже замінено іншими діючими речовинами. Також компанія планує звернутися до акціонерів по дозвіл на випуск нових акцій на суму до 35% від поточної капіталізації протягом найближчих трьох років.

Повідомляє Agropages

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry