26.12.2017
Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час наради, зауважив, що у регіонах відчувається брак інформації щодо фітосанітарних вимог країн, у які Україна експортує свою продукцію. У цьому питанні Держпродспоживслужба повинна займати проактивну позицію і посилити роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання.
«Буваючи з робочими поїздками в регіонах, зустрічаючись із представниками бізнесу, я розумію, що оператори ринку часто необізнані з інформацією щодо фітосанітарних вимог країн. Це питання залишається актуальним, оскільки останнім часом простежується динаміка щодо посилення тими чи іншими країнами фітосанітарних вимог ввезення продукції на їхню територію. Незнання законів, звісно ж, не звільняє від відповідальності, але такі сигнали свідчать про те, що ми маємо посилити роз’яснювальну роботу», – зазначив Володимир Лапа.
У свою чергу директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко окреслив основне коло проблемні питання у сфері карантину рослин та у сфері захисту рослин. Це стосується обстеження території країни в період вегетації, а також встановлення ділянок і місць виробництва вільних від шкідливих і карантинних організмів; необхідності зменшення кількості нотифікацій, які надходять від країн-партнерів у міжнародній торгівлі; кадрового забезпечення в регіонах тощо.
Також він зауважив, що Департамент фітосанітарної безпеки контролю у сфері насінництва та розсадництва веде постійну роботу з донесення інформації як до територіальних органів Держаролспоживслужби так і до операторів ринку, які працюють у цій сфері. Проводяться тематичні зустрічі, семінари та тренінги за участю профільних асоціацій, представників бізнес-середовища та європейських експертів.
Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби Держпродспоживслужби
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: