Болгарія приймає перші партії блакитного аміаку для Європи

В порт Варни вперше прибуде партія блакитного аміаку, що був експортований для використання в Євросоюзі. Отримувач – компанія “Агрополіхім”.

Вантаж (25 тис. тонн) був вироблений та проданий компанією Ma’aden, а приймати його буде термінал для зрідженого природного газу 27 червня.

Аналогічні відвантаження вже здійснювались для покупців з Південної Кореї, Індії, Китаю, Тайваню. Попередні поставки в Європу відбувались на демонстраційно-випробувальній основі.

Для виробництва блакитного аміаку вже було витрачено мільярди доларів і це тільки починає приносити перші плоди. Про окупність інвестицій наразі мова не йде. Проте влада багатьох країн підтримує подібні ініціативи і вони більш інвестиційно привабливі в перспективі років та десятиріч. Проте більшість проектів, які націлені на експорт до ЄС, будуть запущені в експлуатацію лише через роки. До того ж не відомо, чи були закуплені партії блакитного аміаку з премією по відношенню до сірого аміаку.

Після завершення відвантаження вантажу у Варні планується ще два аналогічні за обсягом постачання блакитного аміаку з Саудівської Аравії до Європи.

Повідомляє Profercy

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry