Бразилія невдоволена цукровою політикою Індії та Пакистану

Бразильська цукрова галузь критикує аграрну політику Пакистану та Індії, стверджуючи, що захищаючи місцевих виробників і збільшуючи експорт цукру вони можуть ще більше знизити світові ціни на цукор. Про це пише Reuters.Пакистан, чиє становище в якості виробника цукру зростає в останні роки, в січні збільшив учетверо обсяги виробництва цукру, що має право на експортні субсидії до 2 млн т у цілях скорочення надмірних внутрішніх запасів.

Едуардо Ліо де Соуза, директор бразильської галузевої групи Unica, заявив, що організація перевіряє чи відповідають ці заходи правилам Світової організації торгівлі (СОТ). «Ми повідомили про наше занепокоєння бразильському уряду. Обговорюємо з урядом та іншими країнами можливі дії в рамках СОТ», — стверджує він.

Експортні субсидії можуть змусити пакистанських фермерів перейти від вирощування рису до виробництва цукрової тростини, постійно підвищуючи глобальний попит і знижуючи ціни, вважає Едуардо Ліо де Соуза.

Так було з Таїландом, який став другим за величиною в світі експортером цукру завдяки контролю цін. У січні уряд Таїланду ліквідував внутрішній контроль цін на цукор та адміністративне управління продажами в рамках нормативної перебудови для задоволення бразильської скарги в рамках СОТ.

За прогнозом Міністерства сільського господарства США, в сезоні 2017/18 МР (закінчується 30 вересня) в Пакистані буде вироблено близько 6,5 млн т цукру. Для порівняння, в Індії (другий за величиною в світі виробник цукру) обсяг виробництва, ймовірно, досягне рекордних 29,5 млн т, а за останні шість місяців місцеві ціни вже впали більш ніж на 17%.

Опираючись на роздутий внутрішній надлишок, Індія вже відмовилася від 20%-ого експортного податку на цукор і дозволила заводам експортувати в цьому сезоні цукор, щоб імпортувати цукор-сирець безмитно протягом наступних двох сезонів до вересня 2021 року. Однак, навіть без цього податку високі витрати виробництва означають, що Індія, ймовірно, буде боротися за експорт за конкурентними цінами.

«Якщо цей рекордний урожай матеріалізується, ми очікуємо, що надлишки надійдуть на ринок із субсидіями», — прокоментував директор Unica.

Укрцукор

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry