Бразильські вчені відкрили антарктичний гриб із потенціалом біопестициду

Науковці з Бразилії та США виявили гриб Penicillium palitans, який виробляє біологічно активні речовини з потенціалом використання у природних біопестицидах. Гриб було знайдено в глибоководних осадових шарах Південного океану в Антарктиді на глибині понад 400 метрів.

Дослідження проводили Федеральний університет Мінас-Жерайс (UFMG), Embrapa (Бразильська корпорація сільськогосподарських досліджень) та Міністерство сільського господарства США (USDA). Вчені ідентифікували дві основні речовини – пенієнон і палітантин. Пенієнон продемонстрував сильну антигрибкову та фітотоксичну активність, повністю пригнічуючи проростання насіння тонконога навіть за низьких концентрацій, а також ефективно діяв проти збудника антракнозу суниці Colletotrichum fragariae.

Відкриття має потенціал для розробки екологічно безпечних біопестицидів, що можуть зменшити залежність від синтетичних агрохімікатів та мінімізувати розвиток стійкості у шкідників. Однак, перш ніж ці сполуки можна буде використовувати в сільському господарстві, необхідно провести додаткові токсикологічні та польові дослідження.

Дослідження є частиною Бразильської антарктичної програми (Proantar) і фінансується Національною радою з науково-технологічного розвитку (CNPq) за підтримки Секретаріату міжміністерської комісії з морських ресурсів ВМС Бразилії.

Повідомляє Agropages

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry