Через дію санкцій обсяг виробництва калійних добрив в росії впав на 26%

За останні сім місяців 2022 року в росії виготовили на 26% менше калійних дорив, ніж за аналогічний період 2021.

За даними Росстату, за сім місяців в росії було вироблено 14,1 млн тон мінеральних та хімічних добрив, що на 8,9% менше, ніж торік. Зокрема, у липні виробництво добрив продовжило знижуватися, склавши 1,8 млн тон, що на 11,9% менше, ніж у липні 2021 року, і на 3,8% менше, ніж у червні цього року.

Падіння відбулося за рахунок калійних добрив. Їх виробництво впало на 25,8% порівняно з січнем-липнем минулого року – до 4,7 млн тон. У липні виробництво калійних добрив обвалилося порівняно з липнем 2021 року на 40,1%, а порівняно з червнем 2022 року – на 11,8%.

На думку експертів, основна причина зниження виробництва полягає у скороченні обсягів експорту через санкції, які країни ЄС ввели проти російських акціонерів та керівників хімічних компаній.

У списки санкцій ЄС, Великобританії та Швейцарії були включені ключові фігури російської галузі мінеральних добрив: бенефіціари та топменеджери “Акрона” (В’ячеслав Кантор), “Єврохіма” (Андрій Мельниченко та Володимир Рашевський), “Уралкалія” та “Уралхіма” (Дмитро Мазепін), а також “Фосагро” (Андрій Гур’єв). Більшість із них залишили свої посади та відмовилися від контролю в компаніях. Але не всім це допомогло.

Обсяг експорту “Уралкалію” з початку року скоротився на 25-30%, каже гендиректор “Уралхіму” Дмитро Коняєв. За його словами, практично припинився експорт до Європи, мінімально закуповують США, хоча є зростання продажів у Китай, Індію та Бразилію.

Коняєв зазначив, що термінали з перевалки добрив у Латвії, що належать “Уралхіму”, наразі зупинені, заблоковані урядом країни, тому морські відвантаження йдуть тільки через порти Ленінградської області.

Введені санкції прямо не обмежують російських виробників калійних добрив. Однак експерти вказують, що зберігаються логістичні проблеми, пов’язані із закриттям портів для російських судів. По-друге, незважаючи на те, що російські виробники калійних добрив не перебувають у списках санкцій, покупці зі США та Європи намагаються знайти заміну постачальникам з росії. А покупці на азійському ринку стали розраховувати на дисконт під час купівлі російської продукції.

Крім того, санкції проти низки російських банків призводять до складнощів у міжнародних розрахунках: європейські та американські покупці не можуть оплачувати купівлю калійних добрив із росії через те, що банки розірвали кореспондентські відносини.

 

Інфоіндустрія за матеріалами censor.net

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry